Zavrieť

Porady

Pandemicke osetrovne narok

Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať o pandemickom ošetrovnom z nasledujúceho dôvodu:

Som poberateľ rodičovského príspevku (RP). Rovnako mám aktívnu živnosť, keďže som si privyrábala počas RP. Avšak pandémia spôsobila,že som prišla o klientov a tak som nemala inú možnosť, ako sa zamestnať pred mesiacom ( nevyžili by sme 4. členná rodina z rodičovského príspevku a manželovho platu) , pričom sa o moje 18 mesačné dieťatko bude starať svokra, ktorá je na dôchodku, nakoľko synčeka ešte nemôžem dať do jaslí, keďže sa ťažko adaptuje a je komplikovaný. Jediná možnosť bola svokra.

Po 2. mesiacoch však svokre prišli počas vyšetrenia, že ma aneuryzmu v mozgu a čaká ju náročná operácia hlavy s dlhou rekonvalescenciou. A tak som sa ocitla na samom začiatku.
Finančná situácia nie je priaznivá, avšak povedala mi účtovníčka, že si môžem uplatniť pandemické ošetrovné podľa bodu 4b.

A tak si to overujem, či skutočne mám nárok a môžem si podať elektronickú žiadosť na posúdenie.
A či môžem poberať RP a pandemickú OČR zároveň?

Ďakujem krásne za všetky rady.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad chceš poberať súbežne mzdu a ošetrovné ?
Ylangmiss Ano, chcela by som ponerat subezne RP aj osetrovne. Je tam nejaka moznost?
Dakujem pekne
veronikasad Pýtala som sa na subeh mzdy a ošetrovného (to nie je možné). Predpokladám že pracovný pomer trvá naďalej.
Ylangmiss Ano, pracovný pomer trva nadalej. Plat mi vsak nepojde ziaden,kedze sa chcem dat na OCR s dietatom.
Pojde mi len rodicak.
A ak by som si chcela narokovat na pandemicke osetrovne subezne s rodicovskym prispevkom (aby som obe dostavala) to mu dat vypoved?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O rodičovský príspevok do troch rokov veku dieťaťa neprídeš.

    Ak inú možnosť ako osobnú starostlivosť o dieťa nemáš, podaj si žiadosť o pandemické ošetrovné ako ti poradila účtovníčka. SP rozhodne o nároku ...

    Alebo ak stihneš popri starostlivosti o dieťa aj starostlivosť o svokru, môžeš po príchode z nemocnice poberať ošetrovné na ňu.
    Ylangmiss Dakujem za odpoved. Bala som sa toho,.ze sa to subezne neda.
    A este mam otazku - pandemicku OCR mozem poberat napriklad aj 3 mesiace kym sa svokra neda do poriadku? A ziadam o nu kazdy mesiac za vsetky kalendarne dni v mesiaci?
    Dakujem

    Pandemicke osetrovne narok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.