Zavrieť

Porady

Otec na materskej

Prosim o radu nakolko matersku som este neriesila. Zamestnanec poziadal o matersku. Jeho zene skoncila a zaevidovala sa na urade prace. Prisiel mi oznamit ze ju ma predbezne schvalenu od 12.3.22. Nakolko ale nie je na SP v casti register vynaty.neviem, k akemu datumu mu spravit mzdu.... Blizi sa vyplatny termin a na SP mi povedali ze este stale je to v rieseni nakolko nasli ze este jeho zena poberala rodičovský z CR. Takze maju 60 dni na skumanie. Tak neviem teraz... Mam alebo nemam nahodit za marec do vyplat matersku?!
8 komentárov     zbaliť
ivka70 A chodiil do prace? Ak nie, nahod, ak nebude schvalena, musi poziadat o neplatene volno....
harmona V podstate "pracoval" ak chapes ako to myslim po dohode so sefom.preto by bolo pre mna jednoduchšie spravit za marec normalnu vyplatu a nech mu posunu termin materskej. Ale neviem ci sa to tak da. Mne stale vravia ze mam cakat
veronikasad Počas poberania materského nemôže pracovať na pôvodnú zmluvu, ani po dohode so šéfom.
veronikasad Nič neposuvaj. Urob mu výplatu do dňa kedy požiadal v SP o dávku materské. Ak mu ju schvália, doplatia spätne
harmona A ak mu ju neschvalia? Moze nastat aj taky pripad? Lebo prakticky ja nemam nicim podlozene k akemu datumu to ma byt.
veronikasad Tak bude bez peňazí. Veď "nepracoval"... Ku dňu od ktorého žiadal o materské v SP
harmona Dakujem velmi pekne za vase odpovede... Ak este mozem krati sa za toto obdobie aj klasicka dovolenka? A posiela sa na SP aj reg. list? neviem ci to beru ako matersku alebo ako rodicovsky?
veronikasad Pokiaľ poberá materské po ukončení jeho poberania matkou, obdobie sa považuje za rodičovskú dovolenku a nárok na dovolenku sa kráti ako pri rodičovskej dovolenke matky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.