Zavrieť

Porady

Zalozenie bytu kvoli hypoteke

Dobry den,

mam byt v hodnote cca 100 000 € a chcel by som z neho dostat bezucelovu hypoteku, ktora je najlepsia asi vo vubke, kde ponukaju 80 % z hodnoty nehnutelnosti, pretoze mam moznost investovat do jedneho podniku kvoli rozsireniu sluzieb. Pointa je v tom, ze mne momentalne hypoteku nedaju, nakolko mam nejaky spotrebak, a skusal som oslovit aj znamych, kamaratov, ale kazdy sa boji v tejto dobe ist do toho, hoci oni nemozu prist o nic, kedze sa im zarucim tym bytom, navyse samozrejme by som im dal nejake "bolestne", nepomohlo ani to. Preto sa chcem opytat, ci existuje nejaka banka/institucia/ktokolvek/cokolvek, ako ziskat peniaze, ked sa zarucim vlastnym bytom?
P.S. : mam kde byvat, ten byt chcem cisto pouzit len na hypoteku aby som mohol investovat, zbavit sa ho nechcem kedze v tejto dobe je byt plusom.

Dakujem
8 komentárov     zbaliť
buchač Ani ja by som sa do toho nehrnul...
Nejaké ručenie bytom je o dvoch veciach.

Do takej investície by som som išiel jedine vtedy, ak by si na mňa prepísal byt.
ivka70 Dovod, ze mas spotrebak, nie je dovodom na to, aby ti banka nedala dalsi uver - ak mas dostatocne prijmy na splacanie. Mali sme tak sucasne 2 hypoteky, problem dostat tu druhu prave vo VUB nebol.
Hacik bude niekde inde. A zobrat za ineho uver je problem aj v rodine, nieto este znamemu, ziadna investicia nie je bez rizika.
staniji proste ono to je jedno, v banke mi nedaju, je nepodstatne to riesit, ide o to ci existuje konstruktivne riesenie na to...
Chobot Aby si o ten byt ešte neprišiel....
kopretinka tam bude riadny zádrhel,prečo ti banka nedá hypotéku....a ty sa divíš,že do toho nikto nechce ísť?? JA by som do toho nešla,ani keby si bol milionár.
korela Skus poprosit dobrych priatelov v hotovosti po menších ciastkach, rozlož riziko, nad ktorym by sa v pripade moznej straty dalo mavnut rukou.
buchač korela (Dnes 20:05) Skus poprosit dobrych priatelov v hotovosti po menších ciastkach, rozlož riziko, nad ktorym by sa v pripade moznej straty dalo mavnut rukou.
======================
Počuj korela...veď mu napíš súkromnú správu a ponúkni mu nejakú menšiu čiastku...

Ozaj, no schválne...čo je to tá menšia suma, ktorú by si bola schopná odpísať ?

P.S.:
Zasa si napísala jednu z tvojich neskutočných perál ducha.....
duves Cit."...skusal som oslovit aj znamych, kamaratov, ale kazdy sa boji v tejto dobe ist do toho, hoci oni nemozu prist o nic, ..." PEKNA BLBOST ĆO PÍŠEŠ. Ak by bol niekto iný miesto teba ten dlžník a úver sa nebude splácať a ten iný bude mať príjem (napr.zo zamestnania...atd), tak banka si uplatní pohladavku zrážkou zo mzdy. To ako v prvom rade. Uplatnenie záložného práva je ako posledná možnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zalozenie bytu kvoli hypoteke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.