Zavrieť

Porady

Spätne priznaný starobný dôchodok - ukončený PP

Dobrý deň,
prosím o radu ako postupovať. Zamestnanec pracoval u nás v r. 2019 a 2020. Teraz mi prišla informácia že mal spätne priznaný starobný dôchodok (presný dátum zatiaľ neviem, iba viem, že v 12/2019 mu už bol priznaný). Mzdu musím opraviť, ale neviem, ako postupovať ďalej. Rozdiel, ktorý vznikne na poistnom mu iba pošlem na účet? A ešte jedna otázočka - pracoval v r. 2019 aj 2020. Rok 2019 z pohľadu dane neriešim, ale r. 2020 môžem nechať s NČZD pri oprave mzdy? Predpokladám, že daň si vysporiadal pri podaní DP.
Ďakujem veľmi pekne za rady
Doplním ešte svoju otázku: pán je Srb, telefón má zrušený, neviem, odkiaľ získam údaje o priznaní dôchodku (informáciu o tom, že má priznaný starobný dôchodok mám zo ZP). Uvidím, čo mi povedia na socpoist, len teraz nezdvíhajú - nestránkový deň.
Naposledy upravil Zuzana2 : 30.06.22 at 05:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Dôležitý je deň vydania samotného rozhodnutia o priznaní dôchodku. Zmeny v plnení povinností a v platení poistného za dôchodcov sú odo dňa vydania rozhodnutia

    Spätne priznaný starobný dôchodok - ukončený PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.