Zavrieť

Porady

pracovny cas- vypocet

Dobry den, zistila som, ze asi uplne nerozumiem pocitaniu mzdy. Ked mam v zmluve nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a fond hodin je 40 tyzdenne, uplne nerozumiem, ako sa pocitaju hodiny v mesiaci, Predpoklada sa, ze mesiac ma 4 tyzdne (20 pracovnych dni) a mzda sa navysuje/ znizuje podla jednotlivych poctov pracovnych dni v prislusnom mesiaci? Napriklad, ak mal marec 184 hodin, tak zamestnancovi prislucha odmena aj za tych zvysnych 24 hodin, ktore su nadbytkom pri 160 hodinach? Dakujem!
4 komentárov     zbaliť
avalik hodinová alebo mesačná mzda?
fialka12344 mesacna, teda presna otazka je, ze ak by moja mzda bola xyz za mesiac pri 40/hodinach tyzdenne, za kolko hodin v mesiaci je ta dana mzda? alebo je to tak, ze nehladiac na to, kolko hodin v mesiaci clovek odrobi pri 40/ hodinach tyzdenne, jeho mzda zostava rovnaka (len mu akoby vychadza ina hodinovka)?
ivka70 Kazdy mesiac je to za iny pocet hodin. Len velmi zriedka je to presne 160 hodin.
Treba si pozriet planovaci kalendar a pocitat s tym, ze pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case pocet hodin priemerne za tyzden musi sediet s poctom hodin tyzdenneho pracovneho casu len v priemere za 4 mesiace.
Cize tvoja mesacna mzda je za tolko hodin, kolko ti zamestnavatel naplanuje - v sulade s tymto pravidlom.
fialka12344 dakujem velmi pekne za odpoved ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    pracovny cas- vypocet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.