Zavrieť

Porady

živnosť + DoVP

Pekný deň poraďáci, poradíte?? ak som sa zamestnal na DoVP treba viesť k tomu peňažný denník v JÚ? alebo príjem stačí uviesť až v daňovom priznaní?? ďakujem veľmi veľmi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Príjem z DOVP sa neeviduje do peňaž.denníka. Príjem zdaníš len v daňovom priznaní. Ak tvoj daniteľný príjem nepresiahne 50% sumy podľa § 11 ods.1 písm.a) ZDZP, tak nemusíš zdaňovať.

    maco55 je offline (nepripojený) maco55

    maco55
    ďakujem za odpoveď /živnosť + DoVP/ a nevieš mi ešte poradiť koľko max môže mať st. dôchodca príjem za rok aby nemusel platiť žiadne odvody?? vďaka...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak bude mať hrubý príjem za rok 2006 do 91200 Sk, tak od 1.7.2007 neplatí do Sociálnej poisťovne.

    Ak bude mať za rok 2006 základ dane (neznížený o prípadné preddavky na zdravotné poistenie) do 88596 Sk, tak za rok 2006 neplatí ako SZČO zdravotné poistenie.

    zenbulka je offline (nepripojený) zenbulka

    zenbulka
    Jozef Mihál
    Ak bude mať hrubý príjem za rok 2006 do 91200 Sk, tak od 1.7.2007 neplatí do Sociálnej poisťovne.

    Ak bude mať za rok 2006 základ dane (neznížený o prípadné preddavky na zdravotné poistenie) do 88596 Sk, tak za rok 2006 neplatí ako SZČO zdravotné poistenie.
    .

    Prepáčte, som SZČO prvý rok a mám z toho chaos. Prosím o odpoved: ak v roku 2006 predám tovar za 300 000, náklady na kúpu toho tovaru a nájomné za miesto predaja budú 200 000 a zisk teda 100 000, aké budem mať odvody do sociálnej poisťovne od 1.7.2007?
    Už som si tu prečítala kadečo, ale nie som ekonóm a kadečo mi teda aj uniká, aj keď sa naozaj snažím. Ďakujem!

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    zenbulka
    .

    Prepáčte, som SZČO prvý rok a mám z toho chaos. Prosím o odpoved: ak v roku 2006 predám tovar za 300 000, náklady na kúpu toho tovaru a nájomné za miesto predaja budú 200 000 a zisk teda 100 000, aké budem mať odvody do sociálnej poisťovne od 1.7.2007?
    Už som si tu prečítala kadečo, ale nie som ekonóm a kadečo mi teda aj uniká, aj keď sa naozaj snažím. Ďakujem!
    Ak si začala podnikať v roku 2006, tak do 30.6.2007 nemusíš povinne platiť do SP odvody. Od 1.7.2007 budeš platiť odvody vtedy, ak Tvoj hrubý príjem z podnikania za rok 2006 presiahne 91200 Sk (to presiahne - 300.000). Pre určenie výšky poistného počítaš pomernú časť základu dane: P-V = 300-200 = 100 delíš počtom mesiacov podnikania. Ak mi vyjde suma menšia ako 7600, platíš zo 7600. Ak Ti vyjde viac platíš z toho, čo Ti vyjde 33,15 % - ak sa nechceš poistiť aj na poistenie v nezamestnanosti. Do 30.6.2007 zašli výpis z daň.priznania z roka 2006 a vypíš si registračný list FO (prihlášku). Ak si si platila dobrovoľne od začiatku podnikania, nezabudni sa odhlásiť, ak chceš platiť len raz. V prípade neodhlásenia bude poisťovňa od Teba nedoplatok vymáhať.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jaja99
    Pre určenie výšky poistného počítaš pomernú časť základu dane: P-V = 300-200 = 100 delíš počtom mesiacov podnikania.
    Doplním....polovicu pomernej časti, teda 300-200=100:2:12

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    tu klikni: http://www.porada.sk/showpost.php?p=227023&postcount=12
    je tu pekná tabuľka pre SP, len v nej treba pomeniť aktuálné minimálna a maximálne vymeriavacie základy.

    Na ZP to už samozrejme nie je platné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.