Zavrieť

Porady

faktúra + dodací list = spolu/zvlášť?

Ahojte.

Chcela by som sa s vami poradiť, ako mám ukladať doklady v JÚ. Konkrétne mi ide o faktúru a dodací list. Ukladajú sa spolu alebo zvlášť do rôznych šanónov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    zakladam ich spolu, faktura aj dodak su spolu zacvaknute. ale mam malo faktur.
    ked bude faktur viac, asi bude sanon zvlast na faktury a zvlast na dodaky.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem . Takže je to jedno? Len som chcela vedieť, čo by kontrola považovala za prehľadnejšie.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    myslím že prehľadnejšie je, keď ich máš priložené k faktúram.
    Naposledy upravil sta : 30.09.06 at 15:19 Dôvod: oprava preklepu

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem veľmi pekne .

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    ahoj...
    možno to tu nepatrí, ale skúsim to...
    keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
    a keď tak neurobí??????
    čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
    je to vlastne dôležité???
    Ahojte!
    Boli tu popísané rôzne názory. U nás zakladáme dodací list k príjemke na sklad a faktúra ide zvlášť k dod.fa Ale máš také faktúry, ktorých obsah vlastne prezentuje dodací list. My tiež našim dodávateľom potvrdzujeme dodacie listy, a niektorým zase nie. Ak nás o to požiadajú cez poštu (vtedy nám dajú aj obálku spolu so známkou), alebo pri dodávaní tovaru im rovno potvrdíme prevzatie. Myslím, že to nie je až taký problém, ak nemáš potvrdený dodací list.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    randy
    ahoj...
    možno to tu nepatrí, ale skúsim to...
    keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
    a keď tak neurobí??????
    čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
    je to vlastne dôležité???
    Ja si myslím, že ak je fa uhradená, nie je to problém. D.l. slúži aj na to, že keď fa nie je uhradená, tak máš doklad pre prípadné naťahovačky o úhradu, že si tovar skutočne dodala. Aj ja mám niektoré d.l. nepotvrdené, nie vždy ich vrátia.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    ahojte, a co ked niekto potrebuje dodaci list a preberaci protokol k SLUZBE - poradenstvo?? ide o ministerstvo. nie je to proti uctovnej metodike? proti logike urcite...
    Naposledy upravil zuzubalu : 07.12.06 at 16:07

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    zuzubalu
    ahojte, a co ked niekto potrebuje dodaci list a preberaci protokol k SLUZBE?? ide o ministerstvo. nie je to proti uctovnej metodike? proti logike urcite...
    Aj ja som sa s tým stretla a nakoniec sa dodák vystavil v tom istom znení ako faktúra len názov faktúra sa zmenil na dodací list.
    (manžel má servis MT a robí pre nich nejaké veci ja by som logigu v týchto inštitúciach veľmi nehľadala je ako s poniektorými zákonmi )

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Nemas nahodou nejaky vzor, alebo co vsetko ma obsahovat dodaci list, lebo to kontroluju ludia z ministerstva, takze prepisat fa na dodaci list sa dost obavam, aby potom vyplatili peniazky

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Manžel to takto robi mi spracovávame účtovníctvo v mksofte takže ak vystavým FA tak potom si vytlačím dodák je to to isté a peniaze dostane vždy ani mu nevytkli, že to nemúže mať podobu FA.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    randy
    ahoj...
    možno to tu nepatrí, ale skúsim to...
    keď vystavím faktúru, pošlem ju zákazníkovi aj s 2 ks dodací listov, s prosbou, aby mi jeden podpísaný dodací list vrátil...
    a keď tak neurobí??????
    čo mám robiť, ak je faktúra uhradená a dodací list nemám???
    je to vlastne dôležité???
    Chcem reagovať na tvoju otázku na základe vlastnej skúsenosti, lebo
    som mala daňovú kontrolu, ktorá sa dosť značne zamerala práve na potvrdené dodacie listy. Takže by som celkom netvrdila, že to nie je žiadny problém. Potvrdený DL ti vlastne dokazuje, že tovar bol skutočne dodaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.