Zavrieť

Porady

Havária

Na firemnej dodávke sme mali haváriu. Bola zakúpená 9.1.2006. Búračka bola 9.8.2006. Auto je na kašu. Policajti (CR) mi nedali žiaden papier. Vrak som predal v podstate za šrotovú cenu. Ako sa s tým mám účtovne vysporiadať? Treba dať urobiť znalecký posudok alebo je aj iná cesta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    roman147
    Na firemnej dodávke sme mali haváriu. Bola zakúpená 9.1.2006. Búračka bola 9.8.2006. Auto je na kašu. Policajti (CR) mi nedali žiaden papier. Vrak som predal v podstate za šrotovú cenu. Ako sa s tým mám účtovne vysporiadať? Treba dať urobiť znalecký posudok alebo je aj iná cesta?
    Mám pocit, že zostatková cena je v tomto prípade celá daňovým výdavkom. Tu konkrétne ZC = vstupnej cene nakoľko odpisz nebudú žiadne. Bude nasledovať plnenie od poisťovne a to bude celé daňovým príjmom. Prípadná náhrada od zamestnanca bude tiež celá dańovým príjmom.

    apo

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Určite budeš potrebovať všetky dokumenty týkajúce sa havárie a zdokumentovanie škody od poisťovne. Celá škoda je daňovým nákladom a príjem za poistné plnenie daňovým príjmom, účtuješ cez škody daňovo uznateľné. Taktiež priložíš príjem zo šrotu a doklady o odhlásení vozidla z evidencie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.