Zavrieť

Porady

havária auta na leasing

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Máme auto na leasing a mali sme havariu. Môžem si faktúru za opravu auta zaučtovať do nákladov a taktiež uplatniť si DPH (511,343/321). Uhradu už urobila poisťovna priamo firme, ktorá auto opravovala a my máme zaplatiť 5% spoluúčasť. Mohol by mi niekto poradiť aj s účtovaním? Ako zaučtujem uhradu fa, ked uhrada nesla cez našu firmu až na 5%?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Príklad:
    20.000,-......511xx/321
    3.800,-........343xx/321
    15000,-.......321/511xx
    pri spoluúčasti 5.000,-

    Poisťovna pošle opravárovi len ZD mínus spoluúčasť (15.000,-)....takže ty zaplatíš opravárovi DPH+spoluúčasť = 8.800,-.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    lusy
    Ahojte. Potrebovala by som poradit. Máme auto na leasing a mali sme havariu. Môžem si faktúru za opravu auta zaučtovať do nákladov a taktiež uplatniť si DPH (511,343/321). Uhradu už urobila poisťovna priamo firme, ktorá auto opravovala a my máme zaplatiť 5% spoluúčasť. Mohol by mi niekto poradiť aj s účtovaním? Ako zaučtujem uhradu fa, ked uhrada nesla cez našu firmu až na 5%?
    Keď si dáš hľadať: poistná udalosť, tak nájdeš viac príspevkov, pozri napr.:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...n%E1+udalos%BB

    Poisťovňa by Ti mala poslať krycí list, tam to budeš mať rozpísané, koľko je Tvoja spoluúčasť a náhrada od poisťovne. Krycí list zúčtuješ ID a následne vypáruješ faktúru.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Paula
    Príklad:
    20.000,-......511xx/321
    3.800,-........343xx/321
    15000,-.......321/511xx
    pri spoluúčasti 5.000,-

    Poisťovna pošle opravárovi len ZD mínus spoluúčasť (15.000,-)....takže ty zaplatíš opravárovi DPH+spoluúčasť = 8.800,-.
    Ja účtujem úhradu od poisťovne autoservisu nasledovne:
    Ak dostanem doklad, že posúvajú platbu 15 000,- 321xxx/648xxx cez interný doklad.
    Moja úhrada 321xxx/221xxx.

    havária auta na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.