Zavrieť

Porady

Služobná cesta v ČR

Dobrý deň,
zamestnanec sro na služobnom aute zaplatil za PHM v ČR svojou bankomatovou kartou(bol služobne).
Ako toto účtujete? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mal preddavok na ZSC? tak zúčtovať ... a záleží či to chcem prehnať cez vyúčtovanie CN, alebo na 501
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 žiaden preddavok nebol, zabudol si vziať bank. kartu z podnik. účtu...
    avalik to sa mi nechce veriť, že ani eurá mu neboli vydané pred nástupom na ZSC
    Mila123 ani mne sa tomu nechce veriť.......
    nerobíme im účtovníctvo, robíme im iba mzdy, požiadali nás o výpočet, ich účtovníčka ukončila PPV a majú novú účtovníčku, ktorá zlyháva......(zajtra idem osobne k nim, zistím)
    pán (obchodný riaditeľ, nie je konateľ, nie je majiteľ, je zamestnancom) k nám doniesol doklady, kt. nie sú kompletné, predložil aj doklad na tankovanie, nemohla som sa mu venovať osobne, mala som iného klienta.......
    Avalik zisťujem ako je správne a či vôbec správne naúčtovať CP a tankovanie do služob. auta z účtu zamestnanca.....
    ivka70 U nas v takom pripade doklada zamestnanec vypis k tej transakcii z uctu a uctuju to, co mu stiahla banka v EUR.
    Mila123 ďakujem, a čo s DPH, je možné z takto uhradeného dokladu žiadať o refundáciu DPH z EU (do 30 09 2023)?
    avalik pán obchodny riaditeľ nemá vyplatenú stálu zálohu na drobný nákup a pracovné cesty?
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ja by som použil kurz ECB deň pred dátumom tankovania, prepočítal daným kurzom a zúčtoval. Momentálne sa ale nedokážem vyjadriť, či účtovať aj DPH, podľa mňa nie.
    Okrem toho keď píšete o tých zálohách..... Milujeme manažérov s "ťažkými peňaženkami", ktorí idú kupovať vec kľudne za 50 eur a čakajú v podnikovej pokladni na zálohu ako Božie zmilovanie.
    Nikdy som žiadnu zálohu nebral, ani keď som kupoval oveľa drahšie veci, proste zaplatím zo svojho a za pár dní to vyúčtujem v pokladni. Ale niekto behá za zálohami kľudne 4 x do mesiaca, pričom jedna operácia je vydanie zálohy, druhá operácia je vrátenie zálohy a tretia operácia je vyúčtovanie. Ak je vo firme takýchto ľudí 10, tak mesačne je hneď o 120 operácií naviac.
    Mila123 DPH sa dáva z EU dokladov ako nedaňová, po neuznaní refundácie z EU ide do daňových nákladov.........overím si, či aj z takto zaplateného dokladu je možné žiadať o refund DPH z EU......
    Nandrolon My dávame DPH napr. z ročnej zahraničnej diaľničnej známky na účet 518 a žiaden refund ďalej neriešime.

    Služobná cesta v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.