Zavrieť

Porady

tržba z reg. pokl.-mesač.uzavierka

Ahojte. Potrebujem radu. Účtujem obchod a každý mesiac musím zaúčtovať mesačnú uzávierku z reg. pokladne. No nikdy nesedí základ, dph a spolu. Čo má robiť? Mám k DPH prispôsobiť základ a spolu? Čo mi poradíte? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V prvom rade by som asi dala pokladňu do servisu, pravdepodobne je chyba v nej, ak v uzávierke nesedia sumy. V oslobodeným tržbách nemáš žiaden predaj?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Účtovať spolu tržby a DPH z tržieb podľa pásky mesačnej uzávierky z ERP , a prispôsobiť základ. Je to len o zaokrúhľovaní. Podľa typu programu ešte doúčtovať halierové vyrovnanie k základu. Niektorý program nemá nastavenú tvrdú kontrolu základu a DPH, tak len upozorní na výšku základu, ale povolí ju prepísať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Halierové vyrovnanie môže byť, myslela som, že ide o nejakú významnú chybu -teda neprimeraný rozdiel pri prepočte ZD a DPH.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Určite by som zavolala technika aby nastavil správne základ a daň! Je to len nesprávnym nastavením programu ERP!

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Skontroluj či každá PLU má pridelenú sadzbu dane. Ak je sortiment široký a je to kvalitná pokladňa oplatí sa zavolať technika, ktorý nastavenie PLU skontroluje cez notbook.

    Ja u svojich kleintov robim prepočet GT/119*19 a porovnám s hodnotu DPH v mesačnej uzávierke. Ak je rozdiel v korunách alebo desiatok korún je to zlým nastavením v PLU.

    apo

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Asi som zle pochopil, účtujete mesačnú pásku z ERP??? Potom je to v rozpore so zákonom o účtovníctve, zákonom o DPH... Tu je odpoveď z UDR - dopyt podal/a martinella a myslím, že je dosť jednoznačný """V zásade to umožňuje zákon o účtovníctve, ale podľa § 12 a § 15 zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve je povinnosťou účtovnej jednotky účtovať v peňažnom denníku o stave a pohybe majetku a záväzkov - ku dňu uskutočnenia účtovného prípadu, čo môže byť deň splnenia dodávky, platby záväzky, inkasa pohľadávky a pod. /t.j. denne/."""" dopy je na linku www.porada.sk/t32367-p3-vdavkov-doklady.html
    Ja účtujem denné uzávierky, porovnávam ich s mesačnou - to je kontrola. Otázka znela ""Účtujem obchod a každý mesiac musím zaúčtovať mesačnú uzávierku z reg. pokladne.""" Dosť často sa na Porade stretávam s nedostatočne, neúplne formulovanými otázkami, potom vznikajú menšie nedorozumenia, ktoré sa ťahujú 2-3 strany kým sa vyriešia.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Práve som tento problém účtovania tržieb z reg. pokladní konzultovala s daňovým poradcom. Otázka znela: "môžem účtovať tržby z reg. pokladní raz za mesiac na základe mesačnej uzávierky alebo musím účtovať tržby z ERP každý deň?" Síce sa jednalo o podvojné účtovníctvo, ale určite to patrí aj k jednoduchému účtovníctvu. Odpoveď znela: "Jednoznačne účtovať každý deň na základe denných uzávierok."

    tržba z reg. pokl.-mesač.uzavierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.