Zavrieť

Porady

zrušenie SIPA

ako mám zrušiť SIPO keď všetko budem platiť cez internet. podarilo sa to už niekomu?
Pracovníčky na pošte povedali, že oni to nedokážu a na stránke Slovenskej pošty som nič také nenašla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rušila som keď ho spoplatnili. Najskôr treba kontaktovať dodávateľa, ktorý zmení spôsob platby, potom zadať trvalé príkazy.
    Pošta má tlačivo na zrušenie SIPO, nevedia o ňom na každej pošte, v našom meste som musela ísť na hlavnú poštu
    romana147 Na hlavnej sú vždy múdrejší = na budúce začni tam
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alena123456 ale ja chcem platiť stále, len nie cez SIPO
    ivka70 Ved zrusit len zo SIPA a nahradit inou formou.
    Ked na SIPO nic nepride, posta nebude nic realizovat.
    anet Suhlasim s Veronikasad, kontaktovat dodavatelov a zmenit sposob platby napr. na prevod, trvaly prikaz, inkaso ... na poste maju tlacivo na zrusenie SIPA
      zbaliť

    Sundown je offline (nepripojený) Sundown

    Sundown
    Jednoducho presmerovat vsetky platby priamo na dodavatelov cez internet banking. Ani sa nebavit s Postou a SIPO listky ignorovat a hadzat do kosa. Poste je to jedno, presmeruje len zaplatene platby na SIPE
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alena123456 isto?
    Anika61 Aj keď zahodí Sipo lístky ,aj tak ich zaplatí pri vyúčtovaní napríklad elektriny , nestačí len zahodiť, treba odhlásiť Sipo a dodávateľom oznámiť zmenu platby
    Sundown Dodavatelovi je uplne jedno odkial dostane peniaze - hlavne ze ich ma. Akoze ako Sipo zaplati vo vyuctovani elektriny ? Nic som neodhlasoval, Presmeroval som platby priamo na dodavatelov. Posta dodavatelom nezaplatila nic, sumu dostali priamo odo mna. Finito
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako sa stať platiteľom SIPO:

    Obráťte sa na vašich dodávateľov služieb – plynu, elektriny, vody, predplatného atď. a požiadajte ich o možnosť úhrady SIPOm.
    https://www.posta.sk/sluzby/sipo#a3

    Čiže ak ide o zrušenie, tak logicky vyplýva opačný postup, to znamená navštíviť obchodné miesta (ja by som šiel určite osobne) a vybavil to tam.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Presne ako píšeš
    veronikasad Juraj, netreba osobne, pohodlne vybavis cez zákaznícku linku pre domácnosti. Len pozor, aby nenalakali na ďalšiu platbu navyše - zelenú energiu...
    buchač veronikasad (Dnes 05:08) Juraj, netreba osobne, pohodlne vybavis cez zákaznícku linku pre domácnosti.
    ====================
    Akože som to napísal ?
    ...." (ja by som šiel určite osobne)..."
    Čiže vravím za seba...ale vrelo to doporučujem aj ostatným.
    Cez zákaznickú linku riešiť ? Nech si robí každý,ako chce, ale ja sa s nejakou neznámou osobou baviť nemienim. V prípade nezrovnalostí nemáš ani len koho poslať do prdele...
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Všetko sa dá urobiť.
    A) Navštíviť kontaktné miesto dodávateľa, zadať mu číslo účtu, zadať číslo odberného miesta. Dodávateľ s požiadavkou platby sa bude obracať priamo na banku. V banke si vybaviť trvalé príkazy - pozor - niekedy sú tie sumy rozdielné - dá sa nastaviť TP na "bez limitu" - teda bude banka vyplácať toľko, koľko požiada dodávateľ.
    B) Pošte už nebudú chodiť od dodávateľa požiadavky - teda nebude mať čo platiť. Ak by si mala SIPO cez banku - v IB sa to dá ľahko zrušiť. Inak - ako veronikasad napísala - zrušiť písomne.
    C) Toto urobiť u každého, od koho odoberáš energie, prípadne i (ak máš) správcu.
    A je po SIPO - už nebude.
    romana147 nezabudni na telku
    misoft Na to som zabudol - ale dobrá pripomienka. Inak - písal som všetkých dodávateľov - a medzi ne patrí i RTVS - dodáva signál pre rozhlas a televíziu.

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Práve to riešim... vyplniť tlačivo , ktoré je na Pošte(teda musí byť aj na tej tvojej) a kontaktuješ tých ktorým platíš, že zmena platby.
    IMG_20221027_002638.jpg  
    Sundown Toto je ziadost na zmenu platby / dorucovatel, prehriadka, inkaso /. Zrusenie sa da nezaplatenim SIPO, ale priamo dodavatelom sluzby

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    VIAC AKO 10 ROKOV MáM VšETKO !!! na trvalé príkazy alebo IB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.