Zavrieť

Porady

EXCEL - záznam makra - zaznamenanie klávesovej skratky

Ahojte,
riešil niekto zaznamenanie klávesovej skraty v Exceli? (lebo inak tú funkciu ja neviem urobiť)..
Jedná sa mi o skratku "Home" chcel by som pridať tlačidlo na vloženie nového riadku pod zaznačenú bunku.
(áno čítate dobre, aj také jednoduché občas treba).. takže niečo ako vlož riadok pod..

No ale aby to na tom liste dobre fungovalo je asi potrebné aby to dotyčný robil z bunky v stĺpci "A".
Lenže on sa tam "zabudne" prekliknúť..

No a potom by bolo dobré aby ten vložený riadok bol tak isto orámovaný a naformátovaný ako riadok nad ním - čiže .
Stĺpec "C" až "F" zarovnanie na stred - text Orámovanie zvislo medzi bunkami hrubé, vodorovne tenké..
Stĺpec "G" až "L" zlúčený - zarovnanie vľavo - text - Orámovanie zvislo medzi bunkami hrubé, vodorovne tenké..

Lenže potom sa vám stane že napríklad v bloku C je formát buniek iný a som v keli.. neviem to proste univerzálne urobiť cez tlačítko..
riešil niekto také?

Ďakujem všetkým čo si nájdu čas, vyzerá to triviálne, ale pre mňa to jednoduché nie je..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    EXCEL - záznam makra - zaznamenanie klávesovej skratky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.