Zavrieť

Porady

Zmena farby vloženého slova vytvoreného pomocu klávesovej skratky HotkeyP

Mám slovenský word 2003

Stiahla som si utilitu HotkeyP..., kde som zadala klávesovú skratku pre dve slová... , ktoré sa vložia do wordu, ale potrebujem, aby boli ružové.
Je to vôbec možné?

Odpoveď - cez HotkeyP nie

najjednoduchšie riešenie - schránka /nakopírovať a vložiť text /môže byť už aj naformátovaný/, vyhľadať a nahradiť formát /ak nie je naformátovaný/, alebo využiť makro

Problém vyriešený
Naposledy upravil Kabaka123 : 01.04.15 at 13:35
marjankaj Čo je to ten office 2003?
Kabaka123 word 2003
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... v návode ku vkladaniu textu je toto:

    "Vložit text
    Parametrem je text, který se vloží do aktivního okna přes schránku pomocí Ctrl+V. Můžete také zadat více textů oddělených znaky %|. Potom se po stisku klávesové zkratky zobrazí seznam, ve kterém vyberete řádek dvojklikem nebo pomocí klávesy dolů a Enter. Například při parametru ab%|cdef%|ghi se zobrazí popup okno, ve kterém jsou tři řádky ab,cdef,ghi. Okno lze zrušit klávesou Esc.
    Text může obsahovat následující speciální sekvence: %r - konec řádku, %u - jméno přihlášeného uživatele, %o - název počítače v síti, %l - obsah schránky, %% - procento, %x - datum, %X - čas, %c - datum a čas, %d - den, %m - měsíc, %Y - rok, %y - dvouciferný rok, %H - hodina [0-23], %I - hodina [1-12], %p - dopoledne/odpoledne, %M - minuta, %S - sekunda, %A - den v týdnu, %a - zkrácený den v týdnu, %B - název měsíce, %b - zkrácený název měsíce, %#d - den bez počáteční nuly, podobně %#m, %#H, %#I, %#M, %#S "

    ... takže nastavenie farby textu asi nie je možné
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 ďakujem pekne... tak už len nejakou funkciou priamo do wordu, potrebujem 2 slová... Začiatok a Koniec ružovou farbou... Viem, že je možné vložiť automatický text, a prí písaní sa doplní, ale nie pri prvom začiatočnom písmene...

    Potrebujem niečo nekomplikované...
    karakul ... ak potrebuješ vložiť rovnaký formátovaný text opakovane, treba to robiť cez schránku, alebo cez prográmky, ktoré s ňou pracujú
    Kabaka123 áno schránka je možnosť... to viem...

    ... hľadala som aj takú možnosť aká je v exceli..., že pri prvom písmene dokončí celé slovo..., ale nefunguje to hneď od začiatočného písmena... ale schránka je riešenie... problém, je že kolegyňa má funkčnú len ľavú ruku... tak potrebujem niečo zjednodušené...
    marjankaj Urob si makro. Teda cez nahrávanie makra.
    Kabaka123 s makrami nemám veľmi skúsenosti... vyskúšam...niečo sa mi už podarilo.... myslím, že toto bude najjednoduchši spôsob... lepší ako schránka ...ďakujem... ešte naučiť kolegyňu...
    marjankaj Neviem ako to funguje vo Word 2003, ale cez nahradiť (CTRL+H) vyskúšaj "ďalšie možnosti" a "formát". Teraz tu mám iba Word 2010.
    Kabaka123 CTRL+H, možnosti formát... má aj 2003.. výborne.... aj toto je dobrá vec.... ďakujem
    marjankaj Tak to využi.
    Kabaka123 také jednoduché riešenie... toto ma nenapadlo... a funkciu nahradiť bežne používam... len neformátujem..
      zbaliť

    Zmena farby vloženého slova vytvoreného pomocu klávesovej skratky HotkeyP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.