Zavrieť

Porady

Postup v prípade smrti zamestnávateľa živnostníka

Môj zamestnávateľ je živnostník, momentálne v zlom zdravotnom stave, až kritickom. Ak by došlo k tomu najhoršiemu, aký je nasledovný postup? Mám naďalej chodiť do práce? Prípadne sa bude čakať do dedičského konania? Mám nárok na odstupné? Odpracovaných mám 12 rokov.
veronikasad má dedičov zo zákona?
Brujes Áno, má
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Brujes Ďakujem za odpoveď, som si to preštudovala, ale stále mi z toho nie je celkom jasné, ako mám ako zamestnanec postupovať....normálne chodiť naďalej do práce a čakať čo vyplynie z dedičského konania? Prípadne či mi musí byť písomné oznámený ďalší postup....
    misoft https://www.financnasprava.sk/_img/p...katela_ERP.pdf
    Podľa tohto - do skončenia dedičského konania si stále zamestnancom, so všetkými právami a povinnosťami. T.z. musia byť odvádzané odvody a vyplácaná mzda, ty musíš robiť a plniť príkazy zamestnávateľa - v tomto prípade to bude asi notár, ktorý bude vykonávať dedičské konanie. Po 6-tich mesiacoch - ak sa dediči rozhodnú= pokračovať v živnosti (tedy budú mať všetký zákonné náležitosti vybavené) - stávajú sa zamestnávateľom oni. Ak sa rozhodnú, že nebudú pokračovať - z dedičstva musia byť uhradené zamestnancom všetky zákonné platby (odstupné, výplaty) a musia dostať aj potvrdenia o ukončení PP, ZL, potvrdenia o odvodoch...
    Brujes Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste mi ????
    Brujes Tie otázniky tam nemali byť, ale smajlík
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do skončenia dedičského konania môžu pokračovať v podnikaní dedičia zo zakona

    Postup v prípade smrti zamestnávateľa živnostníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.