Zavrieť

Porady

nový OP s čipom

prosím vás mám nový občiansky s čipom lebo končil certifikát, ale keď chcem niečo podpísať certifikát sa mi nezobrazí, treba niečo nastaviť? ďakujem
kn-alka ... a na polícii si žiadala, aby obsahoval podpis?
Mne to tam na polícii "teta policajtka" všetko nastavila
pavol54 aj otlačky ukazovákov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nedávno sa tu riešilo, že niekomu nezobrazuje certifikáty. skús pozrieť tu.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Neviem ako ste to vyriešili ale mne sa nedalo odoslať poštu s novým OP , tak som dnes zavolal technickú pomoc portálu a operátorka ma pekne navigovala a tam je to odborná rada.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Nevesta(moje právnické oddelenie) sa pýta či som nahlásil zmenu OP do obchodného registra? Na čo všetko musí smrteľník myslieť
    avalik sro ... konečný užívateľ výhod ... tam sa eviduje č. OP ... formulár č. 31, zápis zmeny bezplatný, povinnosť zapísať zmenu do 30 dní
    pavol54 presne tak, (ale moje právnické oddelenie to už vybavilo) len som to večer odoslal. predstav si že koľko ľudí ani nemá vedomosť o tom že to treba
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka mne policajtka hovorila, že musí nahrať certifikáty, ale čítala som, že si to vlastne môže sám občan nahrať a potvrdí tým BOK kódom
    tigy Neviem, čo všetko tam oni nahrávajú, keď sa to vyrába, ale pri žiadosti o OP chceli odo mňa len BOK a keď som si bola pre nový OP, tak som ho len prevzala proti podpisu a nič viac, že si mám všetko nastaviť doma. Trochu som sa toho obávala, ale dalo sa to v pohode a všetko funguje ako má...
    pavol54 odo mňa chceli aj bok aj kep po 10.01 budem múdrejší keď ho dostanem
    Žabinka ja som si bola pre eid minulý pondelok, a dostala som na výber: buď mi všetko aktivujú hneď na polícii za cca 10-15 minút, alebo si to aktivujem sama online.. využila som prvú možnosť. ale robila som to online nedávno neveste, nie je to nič zložité..
    yvica mne nahodili aj bok aj pin aj puk ako pri prvom občianskom s čipom ale teraz sa mi pri podpise nezobrazuje žiaden certifikát ako to nastaviť, ďakujem
    pavol54 od včera mám nový, tak ako u teba nedá sa podpísať, večer sa mi pripojí na počítač môj vedúci "IT oddelenia"(syn) budem múdrejší
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.