Zavrieť

Porady

Ako postupovať keď chcem priateľku zbaviť spoluvlastníctva majetku?

Zobral som si hypotéku je na mňa a kúpil byt a ako spoluvlastnicku som napísal priateľku ale posledný rok neprispieva a dokonca má vyhadzuje z bytu, lebo ja tam nemám trvaly pobyt, ale všetko platím ja
Naposledy upravil ivka70 : 22.12.22 at 08:03
duves Zvyčajne ak spoluvlastnícky podiel, tak mala byť aj spoludlžníčka v úvere. Zrejme si mal vtedy rozum na dovolenke, v 7. nebi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo si si navaril. to si aj zješ.

    Uvádzaš veľmi málo faktov, ale ak je priateľka spoluvlastníčka, tak ju len tak ľahko toho spoluvlastníctva nezbavíš. Jedine, že by si ju vyplatil. Tvoj hlavný problém je, že úver si si bral ty. Takže aj keby ste predali byt, tak úver bude platiť zo svojho po tom, čo si peniaze z bytu rozdelíte na polovicu.

    Jeden môj známy tiež takto dopadol. Kúpili spolu byt. On dal asi 3/4 peňazí, ona 1/4. Byt bol písaný 1/2 a 1/2 spoluvlastníctva. Po rozchode musel predať byt a peniaze si rozdelili na polovicu.

    Ale keďže nepoznáme všetky detaily, tak je ťažké presne poradiť. Môžeš si nájsť právnika, ale to ti len zvýši tvoje náklady a nakoniec ju aj tak vyplatíš.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    to bude chcieť dobrého právnika, ak vôbec máš nejakú šancu získať viac ako polovicu bytu... aj to ju budeš musieť vyplatiť, alebo ona teba.

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    V prvom kole bývam VžDY ! slušný, takže poprosím SLÉPKU, aby vrátila môj príspevok !
    .
    mmch
    .
    "í Otázka bola doplnená Dnes, 10:03 používateľom ivka70 "
    ivka70 Mimochodom, v otazke som upravila par chyb a skratila nazov, mas nieco proti?
    romana147 vyššie je napísané, že mi vadí, ak si niektorá myslí, že za 4,50 si kúpi patent na rozum

    Ako postupovať keď chcem priateľku zbaviť spoluvlastníctva majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.