Zavrieť

Porady

Úrok z omeškania po zániku zivnosti

Dobry večer prajem, koncom roka som dostal z DU pozdrav - pokutu - urok z omeškania za nezaplatenie preddavkov na 2. Štvrťrok 2019 na DzP FO. Živnosť bola zrušená 8/2019, dp riadne odovzdávane, dzp riadne načas vždy platená. V poslednom dp som skutočne zaplatil dan ktorá prekročila limit pre platenie preddavkov na dzp, čo som svojou neznalosťou netušil. teraz mi prišla tato pokuta. Chcem sa odvolať, a moja otázka je, ci existuje nejaký paragraf v zákone ktorý mi môže v odvolaní pomôcť (premlčacia lehota, riadne vyrovnane záväzky, ukončená živnosť a pod…). Voči DU nemám ani som nemal žiadne nevyrovnané zavazky, ani som nikdy nezaplatil nič neskoro, ozaj sa jedna len o ten preddavok ktorý som nezaplatil a ktorý by sa mi aj tak na konci obdobia vrátil.
Vopred dakujem za každú radu.
Negoce preddavok 2Q je vždy splatný k 30 06 XXXX, ak si skončil po 30 06 20XX , teda premlčanie neprichádza do úvahy, iba uhradiť penále (pokuta to nebola)
ivka70 FS ma zo zakona povinnost vystavit penale, kedze si vzivnost zrusil az v auguste, k junu si mal mat uhradene to, co ti zo zakona vyplyvalo.
Nemas cim argumentovat pri odvolani.
Budes to musiet uhradit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Úrok z omeškania po zániku zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.