Zavrieť

Porady

Je pre organizovanie vzdelávacích aktivít lepšie OZ alebo živnosť?

Chcel by som založiť OZ pre šírenie osvety a vzdelávania formou informačných kampaní a vzdelávacích aktivít formou workshopov a kurzov. A práve vzdelávacie aktivity by boli spoplatnené, ako jeden z hlavných zdrojov príjmov OZ.

Plán by taký, že štatutárom OZ by som bol ja a zároveň by som bol aj zamestnancom OZ na začiatok na dohodu, ako administratívny pracovník, čo by mohlo pomôcť v rámci budúceho dôchodku zo sociálneho poistenia.
Zároveň by som súčasné kancelárske priestory dal tiež na živnosť a vyhol sa možno tak kontrole živnostenského úradu. Povolenie od hygieny by som asi potreboval. V tomto zatiaľ vidím výhodu oproti živnosti. Nájomné a môj plat by som platil z daru, ktorý by som dal na začiatok pre štart OZ z iných mojich príjmov.
Ďalšie obdobia by už boli platené z príjmov z činnosti OZ, ktoré by išli na réžiu, plat, materiál na workshopy a odmeny. lektorom. Ak by sa tomu darilo zvyšoval by som si svoj plat ako zamestnanca združenia.

Potreboval by som teda poradiť, či uvažuje správne, alebo nie? A či sú aj iné možnosti, ako to urobiť lepšie?

Ďalej som uvažoval aj možnosť získania finančných prostriedkov z grantov a fondov. A zaujíma aj možnosť nechať si to preplatiť cez REPAS, ale tam sú asi aj nejaké podmienky pre získanie preplatenia z úradu práce, ktoré som zatiaľ nenašiel.


Chcel by som sa venovať činnosti OZ naplno a full time, ale teda by to mal byť aj môj hlavný prijem. Takže hľadám možnosti, ako by sa to dalo. Ďakujem za vaše odpovede.
6 komentárov     zbaliť
Negoce v akej oblasti bude vzdelávanie?
davdi Mal by to byť pre rozvoj zručnosti napríklad pre hand made tvorbu, alebo podnikanie na internete, či zamestnania v rámci online marketingu. Teda niečo s čím si môžu ľudia prilepšiť alebo nájsť si novú prácu, či začať podnikať. Zatiaľ ma napadli tieto oblasti.
Negoce https://www.upsvr.gov.sk/br/sluzby-z...page_id=585962
davdi Neviem, či som to správne pochopil, že nezamestnaní si má najprv zaplatiť kurz a potom si nechať preplatiť? Alebo sa vystaví faktúra, ktorú uhradí úrad práce za absolventa kurzu?
Negoce otázka na telo: chceš organizovať kurzy a sám nevieš ako začať??? chlapče na tomto sa nedá zarobiť, nezarobíš ani na slanú vodu , (ale možno sa mýlim!, začni ako o.z. to ťa až tak nebude veľa stáť
buchač A či sú aj iné možnosti...
=======================
Hm...a čo tak poctivá práca ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Je pre organizovanie vzdelávacích aktivít lepšie OZ alebo živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.