Zavrieť

Porady

minimálne poistne na zdravotnú poisťovňu od 1.1.2023

prosím Vás ak mám zamestnanca na dohodu , ktorý neodpracoval za január ani jednu hodinu, tiež musí platiť minimálne poistné ?
kn-alka zamestnanca, ktorý neodpracoval ani jednu hodinu predsa zo ZP odhlasuješ, takže nemáš čo mu dopočítavať. Taký zamestnanec si dopláca ZP ako samoplatiteľ tých 80€
veronikasad Aká dohoda? Je aj poistencom štátu?
(Študent, dôchodca, rodičovská dovolenka, evidovaný na úrade práce)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. pracuje len a len u Vás na tú jednu dohodu?
    2. má alebo nemá u Vás podpísané oznámenie o neuplatňovaní si dopočtu preddavku na poistné ?
    3. ak neodpracoval ani jednu hodinu, v ZP ho odhlasuješ ako zamestnanca
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    radkaaaa 1.áno iba u nás je to študent 2. nemá 3. môžem ho odhlasit aj spatne za celý január ?
    kn-alka a prečo za študenta platíte odvody do zdravotnej poisťovne? študent predsa z brig.dohody odvody neplatí
    radkaaaa nastupila som do novej firmy na mzdove oddelenie a nasa personalistka nechce dohody brigadnicke vraj je s tym vela roboty... tak teraz neviem ale sa to asi menilo od noveho roka ? tejto teme moc nerozumiem z pohladu personalistiky... ako y to bolo najlepsie poriesit s brigadnikom studentom ked pracuje nepravidelne ? dakujem za radu..
    radkaaaa aká je vlastne povinnost zamestnavatela ked zamestna studenta na brigad.dohodu ? ( bolo to minulý rok ine )
    kn-alka nie, nebolo to iné, brig.dohoda ostala po starom čo sa ZP týka.
    V SP sa len menili kódy, odvodové zaťaženie ostalo po starom
    radkaaaa ale myslela som ci sa menilo nieco co musi zamestnavatel ohlasovat na socialke, ked ma brigadnika studenta ... lebo ta nasa personalistka ma s tym problem z odhlasovanim a prihlasovanim...
    veronikasad Aku dohodu máte so študentom uzatvorenú ?
    radkaaaa Dohoda o vykonaní práce
    kn-alka pletieš dve veci, dohoda o vykonaní práce so študentom je niečo iné, ako dohoda o brigádnickej práci študenta

    z toho čo sme tu písali, neplatí nič, ani jedna veta

    zapíš do zadania presné informácie, lebo takto sa točíme dookola a píšeme o ničom
      zbaliť

    minimálne poistne na zdravotnú poisťovňu od 1.1.2023

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.