Zavrieť

Porady

RZD u bývalého zamestnanca

Zamestnanec u nás skončil k 31.12.2022, požiadal nás o RZD a aj si zaškrtol, že chce potvrdenie k 2%.... Prepočítavala som ho a v rámci RDZ mu vychádza nedoplatok 0,01€ :-( Ako budeme postupovať? To potom niekde v ročnom hlásení na daňový pri ňom uvediem, že zamestnávateľ mu to už nemá z čoho zraziť? - nie je to "prístupný" zamestnanec, s ktorým by som si to vedela vysvetliť, že mu radšej urobím DP, nech si ho zanesie už len sám na daňový a hotovo...:-(
Negoce zaplať 0,01€ do pokladne miesto zamestnanca, ušetríš si čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Posles ex-zamestnacovi list, kdemu napises kam ma poslat ten jeden cent a dokedy vzhladom na to ,ze pre potvrdenie 2% dane musi mat vysporianane dane na 0.
    Pripadne ho moze prist vlozit do pokladne.
    (ak niekto velmi chce, moze za neho ten 1 cent vysporiadat vlozenim do pokladne )

    A potvrdenie k 2% mu zasles az vtedy, ked to vyrovna.
    Inak nema narok 2% darovat.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    suklova Takže sa to môže urobi aj akože vkladom do pokladne za nich? Máme viac takýchto zamestnancov a tie nedoplatky sú 1 až 2 centové.
    Negoce samozrejme, PPD kde bude uvedené kto koľko vkladá a dôvod vkladu - pomenovanie vkladu
    suklova Super ďakujem krásne :-)
      zbaliť

    RZD u bývalého zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.