Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri prijatí príspevku na energie, ak je energia prefakturovana?

Ako postupovať pri prijatí príspevku(kompenz. 80% zvýš nákl. na energie), ak spoločnosť ako majiteľ OM el. energie mesačne prefakturováva celú spotrebu inej spoloč. bez nájomného - len elektrinu.


Prijatý kompenzač. prísp. sme zaúčtovali na 648 + analyt. Ako ho previesť na spoločnosť, kt.elektrinu prefakturovávame. Vystaviť Dobropis, bez dph, alebo len previesť sumu na bank. účet?
Naposledy upravil ivka70 : 13.03.23 at 12:45
5 komentárov     zbaliť
romana147 OBYčAJNE ak firma zásobuje inú firmu elektrinou cez SVOJE ZARIADENIE, pridáva si do 10 % k sume fakturovanej predaJcom EE.
Ak to chce ZAKRYť, kupuje v "X2" a predáva v "X3"
danculka Firma inú firmu nezásobuje, len prefakturováva v nezmenenej sume z DF od SSE
romana147 n
romana147 takže iná spoločnosť platí EE SPOTREBOVANú majitelom OM?
danculka Áno, a tí ju uhradia SSE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Tak ako fakturujete spotrebu energie, teraz vyfakturujete dobropisom preplatok na energiách - bez DPH ako finančné vysporiadanie

    a samozrejme sumu prevediete na ich bank.účet, alebo započítate s nasledujúcou faktúrou
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danculka Ďakujem Vám pekne za odpoveď. Tiež si myslím, že som otázku zadala jasne a nebolo potrebné to inak riešiť. Nenašla som k tomuto postupu nejaké metodické usmernenie, ak mi viete, ešte v tomto poradiť, budem rada.
    kn-alka nenašla som
    romana147 mne najlepšie usmernenie dáva logika ! !
    mimo témy
    2.3. je datovaný list poštou od vodárov, že mi pre 4bytovku po 20.3. asi zavrú vodu
    tá istá mi mailom 7.3. písala, že po 28.3.
    a
    odôvodnuje to hovadinami
    (pri výmene musí byť majitel/ ja som správca)
    mám ju brať vážne ???????????????????
      zbaliť

    Ako postupovať pri prijatí príspevku na energie, ak je energia prefakturovana?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.