Zavrieť

Porady

Alkohol za volantom

Ostatná novela trestného zákona sprísnila tresty vodičom za ich jazdu s alkoholom v krvi.
Som toho názoru že automobil s opitým vodičom je zbraň.
Ak sa niekto rozhodne zabíjať a má k tomu spoločníka je tento potrestaný ako spolupáchateľ.
Tiež si myslíte že ak si niekto sadne do vozidla s vodičom evidentne opitým mal by niesť spoluzodpovednosť za tento trestný čin?
4 komentárov     zbaliť
Chobot Čo je to "evidentne opitý"? Keď ťa bude chcieť niekto odviezť, dáš mu fúkať?
pavol54 evidentne opitý je taký, ktorý nemá koordinované činnosti, alebo cítiť požitie alkoholu v dychu pri bežnej komunikácii. Preto sme používali kanadskú vodku(keď sme nemali v úmysle riadiť vozidlo). Ale spolujazdec nesmie byť viac opitý
Nandrolon Vyspelé krajiny ako Nemecko, Rakúsko, ale aj Poľsko, Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko, Grécko to vidia trochu ináč. :-))
Nandrolon zaujímavý link https://www.tester.sk/clanok/alkohol...ch-krajinach-1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Podľa môjho názoru možno 95% šoférov je schopných nie že jazdiť " s pivom" , ale je schopných odhadnúť svoje schopnosti a stav opitosti a bezbečne dojazdiť domov napr. z oslavy po jednej štamprdli. To že sa to nesmie , je kvôli tým 5% -tám magorov , ktorí toto nie sú schopní. Každopádne nesúhlasím s tým , že ak sa niekde v EU tolerujú nejaké 0,4 promile , tak u nás si pomalu na odstrel. Sme hlúpejšia rasa , alebo prečo je to tak ?
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Radšej by som sadol ku skúsenému šoférovi, aj keby mal v sebe 3 pivá, ako k triezvemu mantákovi, ktorý vie jazdiť akurát po rovine, ideálne na letisku, lebo ináč svojou jazdou ohrozuje všetkých účastníkov cestnej premávky.
    A že je takých požehnane...
    Bafit Notoricky alkoholik sa nezaprel
    Nandrolon ty budeš zrejme ten manták, síce triezvy ale aj tak nahovno vodič, čo iba ohrozuje všetkých ostatných.
    comodo Tu ani nejde o to , kto vie jazdť. Kto neprekračuje rýchlosť , tak každému sa podarí do cieĺa , ak ho niekto nezotne. Horší sú nervózni frajeri a závodníci , ktorí spôsobujú chaos situácie. A pritom sú možno triezvi. Ako včera mi za zadkom trúbil jeden taký , lebo som sa pomaly rozbiehal z kruhového objazdu :-)
    Bafit Dron : Ja som ten, co ma odvahu jazdit aj bez pozitia alkoholu
    pavol54 Raz som nutne viedol vozidlo po vypití jednej desiny samozrejme kontrola trubička sa zafarbila a odber krvi(pomýlili si farbu môjho auta sa vodičom ktorý išiel o päť minút na mol takže sa vyšmykol kontrole) Do 14 dní som mal vodičák naspäť. Lenže s množstvom rastie chuť málokedy nasleduje taká disciplína "viac si už nedám" ale sebavedomie "som triezvy"
    jelalim trubička sa zafarbila? Oni pred 35 rokmi bol trošku iný pohľad na túto vec...
    pavol54 presne, bol rok 1984 trubička bola len na orientačné stanovenie hodnoty. Ak si si dal pol piva a behom pol hodiny fúkal, tak by si sa divil, ukázala aspoň tri promile a v krvi takmer nič
    Nandrolon To sú aj teraz tie prípady, čo nafúkajú cez 4 promile. Pritom v krvi nemajú ani polovicu. Ak si dáš panáka a za 5-10 minút fúkneš, tak ten prístroj musí ukázať maximálne, na čo je stavaný, prípadne ERROR, lebo ti to berie zostatok výparov liehu z ústnej dutiny.
    PS: trubičky boli oveľa menej citlivé ako dnešné kvalitné digitálne prístroje, testoval som ich doma desiatky, keďže sme ich vyradzovali, som si ich zobral :-))
    pavol54 budem úprimný, ja som tieto zariadenia(trubičky) veľmi, (takmer vôbec), nepoužíval, ale veľmi som využíval výsledky ich meraní ako "zberateľ vodičských preukazov"
    romana147 táraji aj s palom
    =
    4 deci červeného nalačno
    po 3/4 hhodine
    0,8 promile
    pavol54 počuj ty si musel byť dopravák, tých 0,8 je v dychu? kvasená kapusta dá po konzumácii 1 promile
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (1)
    karka
    Neužitočné (3)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    Spam (1)
    -4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.