Zavrieť

Porady

Aku zmluvu vystaviť?

Daňovník ma kapelu v ktorej členovia nemajú DIČ ani živnosť. DAŇOVNÍK je vedeny ako "slobodný umelec " a ma pridelené DIČ. Keďže ostatní členovia nemajú, aku zmluvu ma vystaviť s nimi, keď im chce vyplatiť honorár z faktúry, ktoru vystavil daňovník objednavatelovi hudobnej produkcii. Napr: keď dostane za vystúpenie 700€ a chce to rozdeliť ,aku zmluvu dá ostatným členom, aby si to mohol dať do nákladov ako výdavok. Ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 29.03.23 at 04:10
11 komentárov     zbaliť
kn-alka akú zmluvu chceš na prácu na čierno?
romana147 Ak BUDE zmluva, NEBUDE to na "SIVO"
lubimca Veď on priznáva aj nie svoje ,žiadna práca na čierno. Aj daň aj zdravotné odvody.
lubimca Daňovník priznáva všetko, len jeho členovia kapely majú pokoj. Aj ich príjmy si priznáva. Je to daňovník, ktorý má príjem aj závislej činnosti, toto je len občas. Vystaví 3-4 faktúry rocne pre objednávateľa.
lubimca Veď o to ide . On ma kapelu ,on si dával do príjmov aj príjmy ostatných ,ale už to robiť nechce. Lebo to vlastne nie sú všetko jeho príjmy. On odvádza daň aj zdravotné a ostatní majú pokoj. Hoci si určitú časť strhne ,ale potom sa ostatným vidí, že veľa. Takto to je : on si priznáva napr. celých 700€ ,hoci v skutočnosti mal z toho 200€ ostatné rozdal spolukapelnikom. On vystavuje faktúry objednavatelom aj na jeho účet prídu peniaze, ale potom sa delí s ostatnými. Ostatným členom kapely to vyhovuje. Keby im vystavil zmluvu o účinkovaní a dal by si to ,čo ich vyplatí ako náklad. Tu nejde o jeho čiernu prácu.
romana147 MôžE AJ TAKTO
vyfakturuje
zdaní
odvodní
stiahne si za managovanie
rozdelí
a
komu se nelíbí , ať mu ................
ivka70 o jeho ciernu pracu nejde, ale o ich ano, pri kazdom vystupeni...raz im tam zavita kontrola a to uz len bude fukot ....
romana147 AKý FUKOT ??????????????????????

sa nePREDposerte z nejakej kontroly

ZAPLATENé BUDE RAZ !
ON ODVEDIE DANE
AJ ODVODY

čo je nejakú DIVNÚ ! kontrolu do toho, čo on urobí so SVOJIM čistým ziskom ???????????????
ivka70 Milanko, zasa si nepochopil, kontrola by bola na pracu na cierno, kde pocas vystupenia pracuje oficialne len ten, kto ma zmluvu .. .a tu clenovia kapely nemaju, hoci pracuju.

Dan a odvody z toho ,co zaplati organizator, to je uz uplne ina vec, tam to "serie" len toho, kto to oficialne dostane a "musi" sa delit, hoci zdanuje to len on. Teda debila robi ten, co to ma oficialne.
vicktor a co ked tam zavita kontrola?
Povedia, ze vyhravaju pre radost zadarmo.
ivka70 To okamzite vyvrati organizator, ktory je za nich zodpovedny, ked su na jeho akcii ... a ak ten nechce pokutu za zamestnavanie bez zmluvy, tak to na sebe nenecha.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Asi jedine ich zamestnat na dohodu.
    Inak slo o "ciernu" pracu. A spatne to je problem.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubimca No na teraz vraj plati este po covide take zjednodusenie ako dohoda ucinkovanie.
    ivka70 Myslis dohodu o ucinkovani umelca? tu uzavrie s nim organizator. On ju uzavrie s kym, ked clenovia kapely nie su umelci (registrovani)?
    lubimca Ďakujem. Máš pravdu.
    lubimca Najlepšie by bolo ,keby si dal každý svoje DIČ a vystavil potom faktúru tomu daňovníkovi. Za hranie v jeho kapele. A tým by boli všetci čistí.
    Negoce nie celkom, kapelník bude mať skutočné výdavky, ostatní si to ošetria 60% paušálom
    lubimca To je pravda..ale myslím si ,že skutočne výdavky budú tiež okolo 60% z príjmu.
      zbaliť

    Aku zmluvu vystaviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.