Zavrieť

Porady

akú zmluvu?

Ahojte poradáci....

Mám vo firme báger-CAT, ale nemám zamestnanca, ktorý by bol na to vyškolený. Zohnala som si dvoch živnostníkov, ktorí to môžu robiť. Len neviem akú zmluvu mám s nimi uzavrieť. Ja ako firma fakturujem iným firmám /za prácu bágrom/na základe zmluvy o preprave vecí a o práci stavebnými strojmi a potom
z tohto vyplácam tých živnostníkov, ktorí robia na bágri. No neviem akú zmluvu treba s nimi uzavrieť, ked robia pre mna a na mojom stroji.Ak máte nejaký vzor zmluvy, poprosím pripnite to sem. A čo ak by mi niečo poškodili na stroji, ako to potom s nimi riešiť, ved predsa je to dosť drahý stroj.
Ďakujem vám vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja by som dala dohodu o vykonaní práce,alebo zamestnala na kratší pracovný čas,ale to sa platia všetky odvody,alebo ak je to občas tak príkaznú zmluvu a atd.S tým poškodením je to podľa mńa dosť ťažko dokazovať kto pokazil.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Kamarát prišiel, že potrebuje uschovať nábytok a nejaké veci. Sú to veci z izby v jeho byte, v ktorej býval jeho neviem kto, to však nie je podstatné.
    Ja by som potrebovala vedieť, akú zmluvu spísať o úschove týchto vecí. Izba bola vysťahovaná za prítomnosti notára a je o tom spísaná i notarska zápisnica. Ak mi niekto poradí, budem veľmi vďačná......

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    montina
    Ahojte poradáci....

    Mám vo firme báger-CAT, ale nemám zamestnanca, ktorý by bol na to vyškolený. Zohnala som si dvoch živnostníkov, ktorí to môžu robiť. Len neviem akú zmluvu mám s nimi uzavrieť. Ja ako firma fakturujem iným firmám /za prácu bágrom/na základe zmluvy o preprave vecí a o práci stavebnými strojmi a potom
    z tohto vyplácam tých živnostníkov, ktorí robia na bágri. No neviem akú zmluvu treba s nimi uzavrieť, ked robia pre mna a na mojom stroji.Ak máte nejaký vzor zmluvy, poprosím pripnite to sem. A čo ak by mi niečo poškodili na stroji, ako to potom s nimi riešiť, ved predsa je to dosť drahý stroj.
    Ďakujem vám vopred
    Prakticku skusenost nemam, ale keby som to mala riesit, spisala by som s tymi zivnostnikmi, ktori na bagri pracuju, zmluvu, v ktorej by potvrdili, ze stroj prevzali bez zavad a ak sa vyskytne nejake poskodenie z ich strany sposobene, ze ho odstrania alebo nahradia. (Moze sa vyskytnut aj zavada, ktora je sposobena beznym opotrebenim, ale na to asi treba experta, aby to posudil)
    Co sa tyka prace na tom bagri inymi osobami, ked su zivnostnikmi, nechala by som si od nich ich pracu vyfakturovat. Objednavku by som formulovala tak, ze objednavam pracu na svojom stroji.Dohodla by som s nimi cenu.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    adam
    Kamarát prišiel, že potrebuje uschovať nábytok a nejaké veci. Sú to veci z izby v jeho byte, v ktorej býval jeho neviem kto, to však nie je podstatné.
    Ja by som potrebovala vedieť, akú zmluvu spísať o úschove týchto vecí. Izba bola vysťahovaná za prítomnosti notára a je o tom spísaná i notarska zápisnica. Ak mi niekto poradí, budem veľmi vďačná......
    Môžem spísať len dohodu o úschove veci bez opretia sa o nejaký konkrétny § ?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Podľa mňa môžeš spísať dohodu bez odvolávky na §.


    /Ak by si si predsa len chcela pozrieť nejaký §, tak treba pozrieť občiansky zákonník./

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    adam
    A keby som spísala zmluvu o nájme nebytových priestorov???
    Podľa mňa môžeš.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Daňové súvislosti máš poriešené? Alebo ti ide hlavne o to, aby ste to mali medzi sebou v poriadku?

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Podľa mňa neprichádza do úvahy zmluva o nájme nebytových priestorov veď tu ide o veci. Možno by som uvažovala o zmluve o úschove - § 747 a nasl. občianskeho zákonníka alebo dá sa uzavrieť aj zmluva nepomenovaná podľa §51 občianskeho zákonníka, ktorú si možno upraviť podľa vlastnej potreby.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Myslím, že pre mňa by bolo jednoduchšie uzavrieť zmluvu o prenájme. Veď keď si premajme priestor na sklad, môže si tam skladovať, čo chce... hm...?? Na druhej strane, ak boli veci notársky vysťahované, aby nedošlo k nejakému porušeniu zákona, mala by to byť asi zmluva o úschove ako píše rada.....
    pyton, aké daňové súvislosti? Za príjem vystavím PPD,príložím k zmluve, ešte niečo iné máš na mysli?
    Obom Vám ďakujem, preštudujem, čo hovorí obč.zákonník o tej zmluve a rozhodnem sa, akú zmluvu vystavím.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.