Zavrieť

Porady

vysporiadanie dedičstva

Zdedila som vinicu a zahrady o podiele 1/2 o vymere 29arov.Chcela by som svoju časť predať.Druhy majitel svoju čiastku predať nechce.Ako postupovať aby som svoju čiastku vedela predať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak sa spoluvlastnícky podiel prevádza, majú spoluvlastníci predkupné právo (§ 140 občianskeho zákonníka).
    Spoluvlastníkovi písomne ponúkneš podiel a uvedieš cenu. Ak nie je dohodnutá doba, dokedy sa má predaj uskutočniť, musí spoluvlastník vyplatiť nehnuteľnosť do dvoch mesiacov po ponuke. Ak táto doba uplynie márne, predkupné právo zanikne (§ 605 OZ).
    Ak spoluvlastník podiel nekúpi, môžeš ho predať, nie však lacnejšie ako si dal ponuku.

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    V kratkosti povedané :

    Je potrebne mysliet na jeden nezanedbatelny fakt, t.j., ze v prvom rade je nutne ponuku dat druhemu majitelovi a to rozhodne v pisomnej forme a doporucene cez postu.

    Potom je postup je normalny ako aj pri inych predajoch. Mozes dat inzerat na rozne realitne stranky, na Bazos a kludne aj cez znamych.

    vysporiadanie dedičstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.