Zavrieť

Porady

Hlásenie - nedoplatok daňový bonus

Zamestnanec k nám nastúpil do zamestnania 1.5.2022. U predchádzajúceho zamestnávateľa mu neoprávnene vyplatili daňový bonus za január 2022. Ročné zúčtovanie dane sme mu robili my, neoprávnený daň. bonus v ročnom zúčtovani dane stiahnutý. Všetko ok. Len sa chcem opýtať - vidím tento daňový bonus v ročnom hlásení, že sme mu ho stiahli a mal nedoplatok v roč. zúčt.? Ďakujem.
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Hlásenie ides robiť ručne?
H.B. nie ručne. Už som ho spravila v programe od Krosu - OLYMP. Kontrolujem ho a nikde tam nevidím nedoplatok bonusu, ktorý sme zamestnancovi stiahli v ročnom zúčtovaní. Predpokladám, že to tam ani byť nemá, nemala som takýto prípad ešte.
kn-alka v ročnom zúčtovaní to vyšlo ako nedoplatok dane, alebo ako vratka dańového bonusu?
H.B. Má nedoplatok na dani a aj na bonuse. V ročnom zúčtovaní v r. 19 je nedoplatok na dani (tento je pekne uvedený v hlásení) a r. 13 je bonus na vybratie od zamestnanca (tento v hlásení nikde nie je)
Negoce v hlásení máš predsa celý rok 2022 , a na r. 10 časti V. sa uvádza stav aký má byť na RZD, teda nezáleží či k dnešnému dňu má nedoplatok zaplatený ale vyúčtovanie je urobené z nedoplatok, a takto je správne (pretože by museli skoro všetci mať vyrovnaný účet )
H.B. v hlásení, r. 10 mám len nedoplatok na dani. Nie spolu s nedoplatok z bonusu. Čiže je to takto ok? Nemám nikde ani meno dieťaťa, počet detí - nič čo sa týka bonusu.
Negoce uplatňoval si počas roku 2022 DB na deti? ak nie , nie je dôvod uvádzať mená a rč detí
H.B. uplatnil si v starej firme za 01/2022 (ale nemal nárok na neho) - u nás si neuplatňoval. V ročnom zúčtovaní som mu ho zrazila
Negoce prečo by potom mal mať zapísané dieťa, pokiaľ nemá nárok si uplatňovať DB ?
Kristina27 Náš zamestnanec v RZD mal DB ako doplatok, opačný prípad ako tvoj, ale tiež mi to neuvádza v hlásení. Budeme ho mať v mesačnom prehľade za marec 2023.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hlásenie - nedoplatok daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.