Zavrieť

Porady

Výpočet ročnej dovolenky, 35 rokov, zmluva od 2.1.2023 do 2.1.2024

Mám nárok na celých 25 dní dovolenky, alebo je správne, že mi za január neuznali dovolenku kvôli tomu že zmluva začala plynúť od 2.1.? Ďakujem
ivka70 zial, musis nabuduce trvat na PP od 1. dna v mesiaci ,aj ked je to sviatok, vikend a pod. .... vacsinou je potom problem aj v zdravotnej poistovni, ak napr. predchadzajuci PP skoncil 31.12., tak za 1.1. ti chyba platitel ZP a musis si ho doplatit sama ako dobrovolne poistena osoba (ak si nebola do 1.1. napr. evidovana na UP)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, do nároku na D za KR, resp. jej pomernú časť , sa január nepočíta
    §102 .Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny
    kubinca Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na 11/12 ročného nároku

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Pri gramatickom výklade zákona nie. Pri výklade zákona v súlade s jeho účelom áno. Napr. 1.1.2023 bola nedeľa. Ak by to nebol Váš pracovný deň (pracujete v PO-PI) v januári ste odpracovala všetky pracovné dni. Nie je teda úplne zrejme (okrem samozrejme gramatického výkladu zákona) prečo by ste nemali mať nárok na dovolenku za január, ak rovnako ako iný zamestnanec odpracujete všetky pracovné dni.. Sú k tomu aj nejaké odborné články. Faktom však je, že v praxi s uznaním budete mať problém, pretože na tejto úrovni diskusie, nejaké právne pravidlá (napr. tzv. dobré mravy) nikto nebude aplikovať a súdiť sa o jeden deň dovolenky nebudete. Asi bude potrebné v tomto ohľade zmeniť zákon.
    kn-alka zmluva začala plynúť od 02.01.23. v zákone sa uvádza : kalendárny mesiac , a nie pracovné dni

    §102


    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

    Výpočet ročnej dovolenky, 35 rokov, zmluva od 2.1.2023 do 2.1.2024

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.