Zavrieť

Porady

Ako zmeniť odberateľa vody na odbernom mieste BVS bez podpisu bývalého vlastníka?

Ahojte, kúpil som pozemok a chcel by som zmeniť vlastníka odberného miesta vody. Nerozumiem tomu ako postupovať. BVS má k tomu takéto tlačivo https://www.bvsas.sk/files/tlaciva/h...ieste_edit.pdf
Otázka znie:
Musia to na zákaznícke centrum podať obidve strany teda ja aj bývalý vlastník? Keď to podám ja za seba musím to mať vyplnené a podpísané celé (aj od bývalého vlastníka, ktorý je odcestovaný) Alebo stačí vyplniť len moju sekciu, stav vodomeru a odberné miesto a svoj podpis a podať. Ako postupovať ak to nevyplní?

To tlačivo je nejaké prehnané, nestačí prísť na BVS s dokladom o vlastníctve a ďalšími údajmi bez toho aby som zháňal podpis bývalého vlastníka?



Popýtam sa samozrejme aj na BVS len teraz je víkend a neodpovedaju a som zvedavý či niekto s tým nemá nejaké skúsenosti.


Len doplním otázku, ak by sa súčasný majiteľ nechcel odhlásiť z BVS, môže vlastniť vodovodnú prípojku na našom pozemku a musím mu umožniť k nej prístup cez svoj pozemok? Pozemok nie je oplotený.



Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil petopepe : 31.05.23 at 15:16
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Z akého dôvodu máš problem s bývalým majiteľom? Veď aj jemu musí záležať na tom aby mu vodárne urobili správne vyúčtovanie koncového stavu...
Dell Tor Dakujem za odpovede, nie za otazky
misoft Musí tam byť podpis oboch.Aj v prípade zmeny v katastri je totiž stále odberateľom on - odberné miesto je hlásené na bývalého a ten musí ukončiť odber a musí sa vykonať odpočet. A potom nový vlastní na základe toho odpočtu má nastavený počiatočný stav na vodomere. Starý vlastník potom dostane vyúčtovanie odberu do doby odhlásenia a ty od doby prihlásenia.
Takže - žiaľ - s tým nič neurobíš, len zháňaj bývalého majiteľa, aby podal odhlášku z odberu, alebo podpísal ti to tlačivo.
mari2x Ak máš vodu
kašli na to
na neho je zmluva
jemu budú chodiť faktúry

ty si iba odkladaj cca 3 evri / kubík vody
petopepe Ahoj situácia je takáto, máme preberať pozemok a podpisovať odovzdávcí/preberací protokol. Bývalý majiteľ už keď sme podpisovali zmluvu tvrdil, že pri preberaní ho nepotrebujeme že či tam musí dôjsť. Realiťáčka je jeho známa a preberací protokol nám chce dať už od neho podpísaný, čiže on tam nebude prítomný, že je odcestovaný. Pýtali sme sa či bude mať pri preberaní pozemku podpísané BVS tlačivo, na to neodpovedala, len sa chce stretnúť. Čo máme robiť, máme požadovať aby priniesla podpísane to BVS tlačivo alebo žiadať aby sa na stetnutie dostavil aj bývalý majiteľ a podpísal to? Alebo sa vykašľať na to, podpísať protokol a nechať to tak veď raz to podpíše? Keď to nepodpíše, dá sa do BVS poslať ten preberací protokol, kde bude aj stav vodomera a jeho podpis?
veronikasad Trvaj na tom, aby ti realitacka s odovzdávacim protokolom odovzdala aj podpísané tlačivo BVS, vyhnes sa problémom v buducnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    red john je offline (nepripojený) red john

    red john
    Myslim si, ze je to uplne jasne. To znamena, ze podpisat MUSIA obaja, no je uplne jedno, kto vyplni tlacivo (ktore mimochodom nie je vobec prehnane).

    Ako zmeniť odberateľa vody na odbernom mieste BVS bez podpisu bývalého vlastníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.