Zavrieť

Porady

Dohodár vedený na UP

Ahojte, ideme zamestnať na DoVP nepravidelný príjem, evidovaného na UP samozrejme za podmienok aby neprišiel o svoju dávku z UP za podmienok 40kal dni do roka atď. Len sa chcem uistiť ako je to s prihlasovanim a odhlasovaním do ZP a SP. Do SP musím vždy poslať prihl pred začatím dohody, aj keď to je napr 2krat do týždňa. A do ZP neposielam nič keďže je evidovaný na UP? ELDP do SP posielam, jedná sa o minimálny príjem a nikde som nenašla sumu do ktorej musím posielať ELDP pri dohodách napr aj študentov. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Správne píšeš, že dohoda uchádzača o zamestnanie môže trvať 40 kal.dni. každý začiatok a koniec musi doručiť na úrad práce + povinnosti zamestnávateľa voči ZP a SP. Oplatí sa vám to?
Štát je platiteľom zdr.poistenia len za dní, kedy je ako uchádzač bez príjmu. Z kazdej dohody platíte preddavky...
Klaraxx Ani nehovor, neoplati, veľa práce, našťastie sme sa dohodli na UP o zasielanie zmlúv a Z-tel chce.
ZP tiež a tam stačí vždy iba prihl/odhl posledný den. Minimálne odvody do ZP neplatí keďže je na UP, tak som to pochopila.
ELDP je potrebné posielať? Mzda max 50eur/mes. Neviem nikde nájsť výšku sumy do ktorej nieje potrebné posielať ELDp ako napr pri študentoch, ak to platí tiež.
veronikasad Koľko hodín v mesiaci odpracuje?
Pokiaľ z dohody platí dôchodkové poistenie, nepočula som o žiadnom limite kedy sa neposiela eldp. Študenti s odvodovú výnimkou dôchodkové poistenie neplatia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Klaraxx je offline (nepripojený) Klaraxx

    Klaraxx
    predpoklad je 8-12h/mesacne. len teraz rozmýšlam nad minimálnym odvodom do ZP, či má výnimku, keďže je na UP, avšak keď má príjem poistencom štátu nie je - ak teda správne chápem. takže by som jej výšku minim. odvodu mala krátiť o dni, ked je na UP a nie u nás. správne?
    ELDP chápem, dakujem.
    Negoce minimálnu výšku do ZP neriešiš, nakoľko má aj iného platiteľa ZP......
    ak zarobí 10,- / mesiac do ZP sa odvedie iba 1,40 (1,- ZĽ + 0,4 ZC), bez ohľadu na počet odpracovaných dní

    Dohodár vedený na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.