Zavrieť

Porady

Zemetrasenie a poistné plnenie

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, následkom zemetrasenia mám poškodené v byte omietky a poškodený spotrebič ktorý, padol na zem. Poistenú nehnuteľnosť mám v komerčnej poisťovni, mám poistenú aj domácnosť, do niekoľko násobku hodnoty škody. Nehnuteľnosť 100 000eur a domácnosť 5 000eur. Agent z poisťovne bol u mňa pofotiť škody spísal sa protokol a bol podstupeny do poisťovne na likvidáciu škody. Čo som sa však dozvedela, komunikáciou z poisťovne že budú robiť akúsi korekciu, že ľudia nahlásili popraskané omietky, ktoré ani nesúvisia so zemetrasením. Ja teda uvažujem či vôbec dostanem nejaké poistné plnenie, reálne zvažujem že ak bude plnenie nedostačujúce alebo žiadne že sa obrátim so sťažnosťou do NBS. Vy ste už dostali nejaké plnenie za škody po zemetrasení?
buchač Nechápem, prečo vopred takto (pesimisticky) uvažuješ...
Nebolo by vhodnejšie počkať na výsledok likvidácie ?

Hm...a keď bude poistenie nadštandartné, tak sa nebudeš sťažovať, nevrátiš peniaze poisťovni...či ?

Apropó...tie poistné sumy sú v podstate dosť nízke.
Chobot NBS nerieši takéto sťažnosti. To je vecou medzi klientom a poisťovňou. Ak nebudeš spokojný, môžeš podať na poisťovňu žalobu, ale tú asi prehraješ. A počkaj si najprv na výsledok poistného šetrenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zemetrasenie a poistné plnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.