Zavrieť

Porady

Druha brigada do 200€ a odvody

Ahojte) Chcela by som sa spytat, ak mam jednu riadnu brigadu v ktorej mi odvadzaju vsetky potrebne dane a chcem mat este jednu bridadu v ktorej by som zarabala maximálne 150€, tak ci budu sa mi v tej druhej brigade(do 150€) stahovat peniaze na dane? A ak ano, ci misim to riesit ja v nejakych uradoch a pod.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daň ti určite u druhého zamestnávateľa strhávať budú, mesačnú nezd.cast základu dane si môžeš uplatniť len u jedného zamestnávateľa. Prípadný rozdiel si vysporiadas v daňovom priznaní alebo cez zamestnávateľa v ročnom zúčtovaní dane

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Miesto dlhej odpovede si prečítaj epi.sk z 10.08.2023 - skrátka ak si dôchodca tak si môžeš uplatniť úľavu do 200 eur len u jedného zamestnávateľa
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pavol, skôr je to študentka..
    Negoce Pavol. autorka otázky rieši daň, resp. preddavky na daň zo závislej činnosti, ty odpovedáš na OOP (SP).
    veronikasad Autorka to ma popletené, založila dve témy. V jednej sa v názve pýta na poistné, v druhej na daň. V texte je v oboch dotaz na daň.
    pavol54 veronika máš pravdu, ja som pozrel na názov témy a v texte je niečo iné (skrátka hrušky a jablká sú ovocie)
      zbaliť

    Druha brigada do 200€ a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.