Zavrieť

Porady

Problem pri pripojeni tv SONY KDL-55W756C k ruteru optik vantiva FGA2235

Dobrý deň mam problém pri pripojeni tv SONY bravia KDL-55W756C ma zhruba 7 rokov a strašne dlho sa pripaja k ruteru aj som inštaloval najnovšiu verziu softveru ale stale dlho sa pripaja a občas vyhadzje chyby k ruteru musim ho stale resetovať je to od T-comu Magio TV aj s internetom ruter optik vantiva FGA 2235 v čom môže byť problém že by v procesore? Prosim poradte niekto?
3 komentárov     zbaliť
misoft Telka má asi WiFi 2,4GHz, router 2,4 a 5GHz - budeš musieť nastaviť router tak, aby pre danú IP (z telky) pripájal 2,4GHz - teda vymedziť len tento druh pripojenia. A ďalej si skontroluj, či náhodou nemáš IPv6 a IPv4 súčasne. Telka nebude mať IPv6, ale router najprv hľadá tieto IPv6 a poto prechádza na nižšie IPv4. V routeri pre svoju sieť (doma) je ti IPv6 zbytočná, deaktivovať.
Jaroslav123456 Ahoj dakujem za radu prosim ťa vedel by si mi to bližšie uviesť kde to je v tv ta IPv4 a IPv6? Ako deaktivovať tu IPv6?
misoft https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/vantiva-fga2235
A ako pozerám na špecifikácie tej telky - veď to má len WiFi Direct (podobné bluetooth, žiadna norma IEEE 802.11ac) - čo to je - https://www.levnapc.cz/co-je-to-wifi...mu-slouzi.html - ale máš tam ešte klasický LAN (káblom) - tam by sa to malo pripojiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problem pri pripojeni tv SONY KDL-55W756C k ruteru optik vantiva FGA2235

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.