Zavrieť

Porady

skrátenie úväzku zo strany zamestnávateľa

Dobrý deň,

ak chce zamestnávateľ skrátiť zamestnancovi úväzok na polovicu, je potrebné mať nejaký písomný súhlas zamestnanca? Musí byť uvedený dôvod skrátenia úväzku? Alebo sa rovno može spísať dodatok k pracovnej zmluve - tam sa nemusí uvádzať dôvod skrátenia?
Je možné skrátiť uväzok na neurčito, čiže nastálo? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad v akom mzdovom SW spracovávaš mzdy?
tyntyn WinPam
veronikasad Nepoznám. V mojom SW by robilo dopočet do minimálnej mzdy, keby som mala v personalistika zle zadaný stupeň náročnosti alebo pracovný kalendár na plný úväzok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zmena týždenného fondu pracovného času je možná len obojstranne podpísanou Dohodou o zmene pracovnej zmluvy alebo Dodatkom k pracovnej zmluve.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ide o zmenu pracovnej zmluvy (zmena tyzdenneho pracovneho casu, ktory je povinnou sucastou zmuvy)...akakolvek zmena pracovnej zmluvy musi byt akceptovana/podpisana oboma stranami.
    Nejde to len jednostranne zmenit zo strany zamestnvatela.
    Dodatok k zmluve nemusi mat zdovodnenie, preco sa uvazok krati.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tyntyn samozrejme že spíšeme dodatok k PZ, len či ešte predtým nie je potrebné niečo spísať nejaký interný záznam, že zamestnanec súhlasí. Ked nie tak nie, dodatok určite spíšeme.
    Ďakujem
    ivka70 Predtym nie, zamestnec musi odsuhlasit ten dodatok .... ako to budete komunikovat , je na vas.
    Ak ho nepodpise, ku krateniu nedojde.
    tyntyn Ďakujem a ešte vychádza mi skrátený úvazok 53,3333333% zaokrúhľujem na 53,34% alebo ponechávam 53,33% ???? A mzda 750 € bude po novom 399,975 € alebo zaokruhlujem 399,98 € alebo na 400? Alebo pri 53,34% vyjde 400,05 €...ktoré teraz?
    ivka70 My netusime, co pocitas.
    Aky ma tyzdenny pracovny cas teraz a aky ho bude mat potom?
    Kedze ide o minimalnu mzdu, aky je standardny tyzdenny pracovny cas u zamestnavatela?
    tyntyn Pri 100% má 37,5 hod. a pri skrátenom má 20 hod. týždenne. Takže v percentách (20*100)/ 37,5= 53,333333% alebo zaokruhlim na 53,34% úväzok ?
    A mzdu má teraz 750 € a pri skrátenom uväzku bude koľko? ako tam zaokruhlujem?
    ivka70 v principe pri mzdach zaokruhlujes vzdy v prospech zamestnanca.
    Ale musis tm davat aj percenta, ked to mas definovane hodinami?
    tyntyn Ano, v mzdovom programe nahadzujem aj hodnotu v %
    Ale pozerám že on má 709 € a doplaca sa mu potom do 750 €.... čiže ja mám vypočítať plat pri skrátenom uvazku zo sumy 709 € ? a program mu bude zvyšok doplacať.
    Tak ako mu dopláca doteraz tých 41 €, aby mal v hrubom 750 €.
    ivka70 pri skratenom uvazku asi nebude doplatok do minimalnej mzdy plneho uvazku
      zbaliť

    skrátenie úväzku zo strany zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.