Zavrieť

Porady

Nezdaniteľný príjem

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, ako je to s občasným príjmom. Píšem pre jeden internetový denník, avšak suma mojich výnosov nepresahuje mesačne viac ako 3500 Sk (suma sa mení od počtu uverejnených článkov). Je nutné takýto príjem zdaňovať? Poprípadne je nejaké tlačivo, ktoré by mi umožnilo nezdaňovanie tohoto príjmu?

Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak ide o príjem z príležitostnej činnosti možno použiť § 9 ods. 1 písm. h zákona o dani z príjmu:
    h) podľa § 6 ods. 3 apodľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn príjmov podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f) znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia; ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu
    Podľa uvedeného je príjem z príležitostnej činnosti oslobodený od dane vo výške 23.650.-Sk na rok.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    luqas
    Dobrý deň,

    chcel by som sa opýtať, ako je to s občasným príjmom. Píšem pre jeden internetový denník, avšak suma mojich výnosov nepresahuje mesačne viac ako 3500 Sk (suma sa mení od počtu uverejnených článkov). Je nutné takýto príjem zdaňovať? Poprípadne je nejaké tlačivo, ktoré by mi umožnilo nezdaňovanie tohoto príjmu?

    Za odpoveď ďakujem.
    Záleží aký vzťah máte uzatvorený s tým, kto Vám príjem vypláca.
    Skúste si pozrieť témy na porade ohľadne honorárov autorov, prispievateľov do novín a časopisov atď.

    Jeden z linkov Vám pripnem:http://www.porada.sk/t14064-odvody-a...r%EDjem+autora
    http://www.porada.sk/t21621-honorar-...r%EDjem+autora
    Naposledy upravil Denda : 07.10.06 at 07:17

    Nezdaniteľný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.