Zavrieť

Porady

ELDP

Pekný deň prajem!
Potrebovala by som radu!
Som iba začiatočník, takže čo sa týka takýchto vecí som ešte laik!
Potrebovala by som zistiť:
Ide proste o to, že prišla za mnou jedna pani a potrebuje nejaké potrvdenie aby jej priznali dôchodkok!Medzičasom som sa dozvedela, že asi
musím vystaviť ELDP, aj som ho skoro urobila, ale ide o to, že ona chce ten dôchodok od 10. 10.2006 a ako jej teda vypočítam VZ a z čoho?
Ďakujem veľmi mi pomôžete!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Gabi03
    ELDP sa vypisuje a SP zasiela iba pri ukončení pracovného pomeru.
    Nesúhlasím.
    ELDP sa vypisuje zamestnancovi na jeho žiadosť pre potreby SP k priznaniu dôchodku kedykoľvek.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Viera J.
    Pekný deň prajem!
    Potrebovala by som radu!
    Som iba začiatočník, takže čo sa týka takýchto vecí som ešte laik!
    Potrebovala by som zistiť:
    Ide proste o to, že prišla za mnou jedna pani a potrebuje nejaké potrvdenie aby jej priznali dôchodkok!Medzičasom som sa dozvedela, že asi
    musím vystaviť ELDP, aj som ho skoro urobila, ale ide o to, že ona chce ten dôchodok od 10. 10.2006 a ako jej teda vypočítam VZ a z čoho?
    Ďakujem veľmi mi pomôžete!
    Myslím, že im stačí vyplniť ELDP za mesiace 01-09/2006.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    jankasm
    Nesúhlasím.
    ELDP sa vypisuje zamestnancovi na jeho žiadosť pre potreby SP k priznaniu dôchodku kedykoľvek.
    Súhlasím.
    Ale z otázky nebolo jednoznačné, že pani je zamestnankyňa. Mne pripadalo, že to bola bývalá zamestnankyňa.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Gabi03
    Súhlasím.
    Ale z otázky nebolo jednoznačné, že pani je zamestnankyňa. Mne pripadalo, že to bola bývalá zamestnankyňa.
    Teraz keď som to prečítala, tak je možné, že je to naozaj bývalá zamestnankyňa.
    V tom prípade jej treba vystaviť ELDP k dátumu, kedy ukončila PP.

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    Už som to asi zistila! Jedná sa o nášho terajšieho zamestnanca!Takže som to urobila tak:
    Kedže všetko mi robí program (NORIS) ten mi automaticky urobil rok 2004 a 2005 a čo sa týka r.2006 ten urobil iba do septembra, lebo októbrové výplaty ešte neboli! Takže som vypočítala VZ za október (mzdu:počet prac.dní v októbri x počet prac. dní v októbri do toho 10.10. a potom som túto sumu pripočítala k tým 9 mesiacom, čo mi vyhodil NORIS - myslíte, že som to urobila správne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ten október si tam nemusela dávať, ale nič zlého si nespravila. Len na ELDP musí byť uveený dátum do 10.10.2006

    Ivček je offline (nepripojený) Ivček

    Ivček
    Zamestnancovi, ktorý sa narodil po r. 1984 sa ELDP nevypĺňa? V SP mi ho v roku 2004 vrátili. Na zadnej strane je napísané, že sa nevypĺňa len VZ počas vylúčených dôb a kal. dni vylúč. dôb.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.