Zavrieť

Porady

dovolenka

Skúšobná doba by mi mala končiť 22.10.06, čiže teoreticky 23.10 si môžem už zobrať dovolenku? vypočíta mi to program ALFA už ten priemer za 3 odpracované mesiace? či treba počkať na začiatok nového mesiaca?

A čo sa týka tej mzdovej položky- ošetrovanie zamestnanca, to znamená, že cele deň môžem byť u doktora? a táto položka sa berie ako keby som bola v robote alebo čo?
Nechápem. Poradte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monyka
    Skúšobná doba by mi mala končiť 22.10.06, čiže teoreticky 23.10 si môžem už zobrať dovolenku? vypočíta mi to program ALFA už ten priemer za 3 odpracované mesiace? či treba počkať na začiatok nového mesiaca?

    A čo sa týka tej mzdovej položky- ošetrovanie zamestnanca, to znamená, že cele deň môžem byť u doktora? a táto položka sa berie ako keby som bola v robote alebo čo?
    Nechápem. Poradte mi prosím.
    Priemerky sa počítajú k 1.dňu nasledujúceho mesiaca po ukončení kvartálu. Máš na mysli ošetrenie alebo vyšetrenie u lekára? AK áno tak na to je maximálne 7 dní v roku a je to platené priemerkou.
    Naposledy upravil Tweety : 10.10.06 at 11:09

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    monyka
    Skúšobná doba by mi mala končiť 22.10.06, čiže teoreticky 23.10 si môžem už zobrať dovolenku? vypočíta mi to program ALFA už ten priemer za 3 odpracované mesiace? či treba počkať na začiatok nového mesiaca?

    A čo sa týka tej mzdovej položky- ošetrovanie zamestnanca, to znamená, že cele deň môžem byť u doktora? a táto položka sa berie ako keby som bola v robote alebo čo?
    Nechápem. Poradte mi prosím.
    Do programov sa väčšinou dovolenka nahadzuje, program ti ju asi sám nevyráta. Vypočítaj si koľko máš nárok dovolenky na tento rok a nahoď do programu. Inak vôbec si nemusela čakať na skončenie skúšobnej doby. Už po odpracovaní 22 dní máš nárok na 1/12 dovolenky, a po dohode so zamestnávateľom kľudne aj viac.
    Aké ošetrovanie zamestnanca? Poznáme alebo návštevu u lekára alebo ošetrovanie člena rodiny.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Do programov sa väčšinou dovolenka nahadzuje, program ti ju asi sám nevyráta. Vypočítaj si koľko máš nárok dovolenky na tento rok a nahoď do programu. Inak vôbec si nemusela čakať na skončenie skúšobnej doby. Už po odpracovaní 22 dní máš nárok na 1/12 dovolenky, a po dohode so zamestnávateľom kľudne aj viac.
    Aké ošetrovanie zamestnanca? Poznáme alebo návštevu u lekára alebo ošetrovanie člena rodiny

    Ako že nahadzuje? ved ja som nič nenahodila a mne program vyrátal, že mám nárok do konca roka 8,5 dňa. A ja som si myslela, že sa môže čerpať, až po skončení skúšobnej doby...ale ked som si ju chcela "akože dať" tak program to nemohol vyrátať lebo nemal tú priemerku za 3mesiace.
    A čo napr. s tým ked mám toho pol dňa, čo so stravnými lístkami odratam si iba poloviceu zo stravného lístka? Lebo my to máme tak, že lístky sa dávajú dopradu a ked sa čerpá dovolenka, tá sa na nasledujúci mesiac o to menej lístkov.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Nárok na stravný lístok máš za deň, v ktorom odpracuješ viac ako 4 hodiny. Takže ak si čerpáš 1/2 dňa dovolenky, nemáš nárok na stravný lístok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monyka
    Do programov sa väčšinou dovolenka nahadzuje, program ti ju asi sám nevyráta. Vypočítaj si koľko máš nárok dovolenky na tento rok a nahoď do programu. Inak vôbec si nemusela čakať na skončenie skúšobnej doby. Už po odpracovaní 22 dní máš nárok na 1/12 dovolenky, a po dohode so zamestnávateľom kľudne aj viac.
    Aké ošetrovanie zamestnanca? Poznáme alebo návštevu u lekára alebo ošetrovanie člena rodiny

    Ako že nahadzuje? ved ja som nič nenahodila a mne program vyrátal, že mám nárok do konca roka 8,5 dňa. A ja som si myslela, že sa môže čerpať, až po skončení skúšobnej doby...ale ked som si ju chcela "akože dať" tak program to nemohol vyrátať lebo nemal tú priemerku za 3mesiace.
    A čo napr. s tým ked mám toho pol dňa, čo so stravnými lístkami odratam si iba poloviceu zo stravného lístka? Lebo my to máme tak, že lístky sa dávajú dopradu a ked sa čerpá dovolenka, tá sa na nasledujúci mesiac o to menej lístkov.
    Nárok na dovolenku za kal. rok sa nahodí do karty zamestnanca v softe. Ak má dovolenku a za dov. nedávate stravenku,(nemáte úpravu KZ...) tak je potrebné odrátať z nároku na nich. Ak mal dovolenku pol dňa, ale odpracoval ešte v ten deň viac ako 4 hod. má nárok na stravenku, ak neodpracoval, tak nemá nárok na stravenku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.