Zavrieť

Porady

Koeficient DPH naposledy

Dobrý deň, viem, že zakladám novú tému s tým istým problémom, ale som už zúfalá. Neviem si poradiť s tým koeficientom, pretože som našla dve odpovede na výpočet koeficientu, tak si chcem odsúhlaiť ktorá je správna.
1.Koeficient sa vypočíta tak, že sa zoberú všetky predpokladané výnosy z tržieb bez DPH / ale s povinnosťou DPH / a vydelia sa so všetkými predpokladanými tržbami bez DPH :
Napr. tržby s povinnosťou DPH 100000,00 Sk
všetky tržby / spolu aj s oslobodenými / 1200000,00

[hore] 1000000/1200000


0,8333 po zaokrúhlení je koeficient 0,84

Je to správne ?

Prosím napíšte mi to úplne laicky, pretože ešte som s koeficientom nikdy nepracovala. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Je to správne zrátaš faktury s DPH a vydelíš súčtom s DPH + oslobodené vyjde ti koeficiet a ten používaš do konca príslušného roka.Ale toto musíš mať odobrené od daňového úradu, či máš výpočet koeficientu správne.Ja som sa strašne zapotila a ešte sa aj potím.Ku koncu roku si vysporiadavaš.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Do čitateľa aj do menovateľa sa sčítavajú obraty, teda nie spolu s DPH, ale iba základy dane. Neviem, či tomuto dialógu dobre rozumiem, ale má to byť takto. Predbežný koeficient by mal byť schválený na DÚ. Treba napísať žiadosť. K oslobodným plneniam priraďuješ ešte fa, ktoré k tejto činnosti prináležia. Iba z týchto fa si vlastne krátiš nárok týmto vypočítaným koeficientom.
    Naposledy upravil kalkulka : 11.10.06 at 04:41

    japeni je offline (nepripojený) japeni

    japeni
    Ďakujem pekne za odpoveď, ale neviem, či som to správne pochopila. Priblížim Vám našu činnosť. Prenajímame garáže súkromných osobám. to je oslobedené od zdanenia. Začali sme iba teraz v septembri.Iné činnosti bez DPH v tejto oblasti nemáme. Potom máme inú obchodnú činnosť. Čiže faktúry bez zdanenia z prenájmu mám vydeliť faktúrami z obchodnej činnosti za rok 2006/ teda predbežné /

    Prosím ešte raz o radu.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A garáže ste si ako obstarali?

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Vyjadrila som sa trochu blbo
    Takže Ročný koeficient sa vypočíta podľa ust.§ 50 odst.2 zákona o DPH
    takto :
    Výnosy(príjmy) bez dane z tovarov a služieb za kalendárny rok( je daň odpoč.)
    K=-------------------------------------------------------------------
    Výnosy(príjmy)bez dane zo všetkých tovarov a služieb za kalendýrny rok

    Je to na 100 % dobre pozri si aj zákon

    Koeficient DPH naposledy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.