Zavrieť

Porady

Dodatočné DP

Ahojček milí poradcovia!
Prosím Vás o radu - mám takýto problém:
V roku 2005 sme vystavili zahraničnú odberateľskú fa na 23 tis. EUR za porušenie distribútorskej zmluvy voči nášmu obchodnému partnerovi, ktorý je zároveň našim dodávateľom.
A keďže sme mali vzájomné záväzky a pohľadávky v cudzej mene, urobili sme v roku 2005, cez interný doklad zápočet - Jednostranným právnym úkonom, o čom sme informovali druhú stranu listom.
Avšak v 9/06 prišlo k dohode medzi nami a našim partnerom s tým, že sme naspäť uznali záväzky ponížené o dobropis z ich strany vo výške cca
16 tis.EUR a zároveň bolo zistené, že naša vyšlá fa nebola opodstatnená, teda, že nemala byť vystavená vôbec.

Nuž a tu je môj problem - viem že budem musieť urobiť Dodatočné daň.priznanie za rok 2005, ale:
1. neviem akým kurzom mám prepočítavať (kurzom kedy bola podpísaná dohoda?)
2. ako toto celé zaúčtovať ? aby som dostala späť záväzky voči tomuto zahraničnému dodávateľovi ? (428/321)
3. čo s tou našou vyšlou faktúrou? (vystaviť dobropis? - bude to pripočitat.položka roku 2006?)
Prosím o rýchlu odpoveď - veľmi súrne.
Vďaka, Jana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janina artin
    Ahojček milí poradcovia!
    Prosím Vás o radu - mám takýto problém:
    V roku 2005 sme vystavili zahraničnú odberateľskú fa na 23 tis. EUR za porušenie distribútorskej zmluvy voči nášmu obchodnému partnerovi, ktorý je zároveň našim dodávateľom.
    A keďže sme mali vzájomné záväzky a pohľadávky v cudzej mene, urobili sme v roku 2005, cez interný doklad zápočet - Jednostranným právnym úkonom, o čom sme informovali druhú stranu listom.
    Avšak v 9/06 prišlo k dohode medzi nami a našim partnerom s tým, že sme naspäť uznali záväzky ponížené o dobropis z ich strany vo výške cca
    16 tis.EUR a zároveň bolo zistené, že naša vyšlá fa nebola opodstatnená, teda, že nemala byť vystavená vôbec.

    Nuž a tu je môj problem - viem že budem musieť urobiť Dodatočné daň.priznanie za rok 2005, ale:
    1. neviem akým kurzom mám prepočítavať (kurzom kedy bola podpísaná dohoda?)
    2. ako toto celé zaúčtovať ? aby som dostala späť záväzky voči tomuto zahraničnému dodávateľovi ? (428/321)
    3. čo s tou našou vyšlou faktúrou? (vystaviť dobropis? - bude to pripočitat.položka roku 2006?)
    Prosím o rýchlu odpoveď - veľmi súrne.
    Vďaka, Jana.
    Ja osobne si myslím, že skutočnosti, ktoré si uviedla udiali v roku 2006 preto by som nepodával dodatočné DP. ale vysporiadal by som v tomto roku. Kurz by som bral zo dňa keĎ sa všetko dalo na správnu mieru papierovo, t.j. dohoda o novuuznaní pohl. a záv., resp. zrušenie jednostranného zápočtu.
    Ešte raz:
    Rada by som poznala názory viacerých z Vás, predsa len je to pomerne zložitý prípad.
    Díky.
    Jana

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    janina artin
    Ahojček milí poradcovia!
    Prosím Vás o radu - mám takýto problém:
    V roku 2005 sme vystavili zahraničnú odberateľskú fa na 23 tis. EUR za porušenie distribútorskej zmluvy voči nášmu obchodnému partnerovi, ktorý je zároveň našim dodávateľom.
    A keďže sme mali vzájomné záväzky a pohľadávky v cudzej mene, urobili sme v roku 2005, cez interný doklad zápočet - Jednostranným právnym úkonom, o čom sme informovali druhú stranu listom.
    Avšak v 9/06 prišlo k dohode medzi nami a našim partnerom s tým, že sme naspäť uznali záväzky ponížené o dobropis z ich strany vo výške cca
    16 tis.EUR a zároveň bolo zistené, že naša vyšlá fa nebola opodstatnená, teda, že nemala byť vystavená vôbec.

    Nuž a tu je môj problem - viem že budem musieť urobiť Dodatočné daň.priznanie za rok 2005, ale:
    1. neviem akým kurzom mám prepočítavať (kurzom kedy bola podpísaná dohoda?)
    2. ako toto celé zaúčtovať ? aby som dostala späť záväzky voči tomuto zahraničnému dodávateľovi ? (428/321)
    3. čo s tou našou vyšlou faktúrou? (vystaviť dobropis? - bude to pripočitat.položka roku 2006?)
    Prosím o rýchlu odpoveď - veľmi súrne.
    Vďaka, Jana.
    Ja by som tiež nepodávala dodat.daň.priz. Vystavila by som dobropis v tomto roku a použila kurz na prepočet dňom vzniku daň.povinnosti z vystavenej faktúry v r.2005. Následne by som formou oznámenia stornovala jednostranný zápočet. Účtovala by som 321/311 mínusov.čiastkami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.