Zavrieť

Porady

marketingové služby do zahraničia

Naša firma fakturuje marketingové služby do zahraničia. Myslím si, že podľa zákona o DPH, §15 je miestom dodania SR, takže by sme mali fakturovať s DPH a tento paragraf určuje presne služby, pri ktorých je miesto dodania v zahraničí. Ale firma, ktorá nám dáva k tejto fakturácii podklady, hovorí, že by to malo byť bez DPH. Ako to je teda správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    inavana je offline (nepripojený) inavana

    inavana
    Dôležité je či je odberateľ služby platca DPH alebo nie. Ked je platca a tieto služby sú definované v par. 15 odst. 8 tak sa miesto plnenia presuva do zahraničia, ak je neplatca potom fakturuješ s DPH.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Ak tomu rozumiem, tak ja som platca, robím práce v SR,(katalogove t.j. §15 odst.8) ale fakturujem zahr.subjektu, platcovi DPH. Je to bez DPH ?

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    To: Jana87
    V § 15 ods. 7, ale len poopravím, nejedná sa o to či je plátca alebo neplátca, ale o to, či podniká. Ak totiž ide o podnikateľský subjekt, fakturujem bez DPH, aj keď nie je platca DPH - ide o prenos daňovej povinnosti.

    Pri vystavovaní faktúry treba dodržať § 73 (nezabudnúť na bod 2písm.i)

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Vykazujem službu dodanú podľa §15 odst.8 podnikateľovi do členského štátu niekde v priznaní DPH - ak áno, v ktorom riadku - neviem, ako to správne naťukať do OMEGY, aby mi to správne zaradilo. Alebo to účtujem ako V-voľný základ?

    marketingové služby do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.