Zavrieť

Porady

Druhy automobil vo firme

Dobrý večer " rádcovia "
vo firme mám kúpený osobný automobil, ktorý je zaradený v majetku firmy. Mojou hlavnou činnosťou je poskytovanie služieb spojených s dodávkou materiálu ( elektroinštalačné práce). Ja som konateľ a nezamestnávam žiadnych zamestnancov. Na poskytované služby si objednávam externých zamestnancov-živnostníkov.
Moja otázka :
Môžem si do firmy kúpiť druhy automobil ( napr.Fábiu combi s odpočtom DPH ), ktorý by som používal a dopravu materiálu alebo by som ho poskytoval osobám, ktoré si objednávam na výkon služby?

Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    nevidím žiaden dôvod aby si si ho nekúpil. Ak ho potrebuješ a vidím že si to vieš aj patrične zdôvodniť, tak prečo nie. Iné by bylo keby to boli dve osobné autá. Ale jedno nákladné na prepravu materiálu a druhé na jednanie z klientami.. nevidím žiaden problém. Ale treba dávať pozor na najazdené km a ich zdokladovanie.

    pehar je offline (nepripojený) pehar

    pehar
    Presne na to som bol upozornený.Bal som sa, aby nebol problém, že mám viac aut ako zamestnancov. Momentálne mám auto celé zničené od káblov a rebríkov. Dúfam, že si to ako ja vysvetlia aj pracovníci DÚ.

    Ďakujem

    Druhy automobil vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.