Zavrieť

Porady

Platba kartou

Dobry den, sice som poctivo hladala odpoved, kedze sa dos pise o tejto problematike no vacsinou v PU.
Ja by som potrebovala v JU co urobit ak je plateny nakup materialu firemnou platobnou kartou, cize mam doklad z ERP, potvrdenku z terminalu a VBU [vsetko ma rovnaky datum].
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    almolonga
    Dobry den, sice som poctivo hladala odpoved, kedze sa dos pise o tejto problematike no vacsinou v PU.
    Ja by som potrebovala v JU co urobit ak je plateny nakup materialu firemnou platobnou kartou, cize mam doklad z ERP, potvrdenku z terminalu a VBU [vsetko ma rovnaky datum].
    Dakujem
    Prečítaj si viac , možno nájdeš aj odpoveď na svoju otázku:
    http://www.porada.sk/t5991-platba-pl...rtou-v-ju.html

    almolonga je offline (nepripojený) almolonga

    almolonga
    Asi som nie najlepsie formulovala otazku, cize sef nakupil material a zaplatil platobnou kartou.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Na bankovom výpise zaúčtuješ výdaj na priebežné položky, potom spravíš PPD do pokladne ako príjem na priebežné položky a následne spravíš VPD na úhradu záväzku, ak máš faktúru za materiál (spáruješ si to so záväzkom). Ak nemáš faktúru a platil iba na blok z ERP, tak to dáš ako nákup materiálu.

    Alebo priamo z bankového výpisu zaúčtuješ výdavok ako nákup materiálu/úhradu faktúry.

    almolonga je offline (nepripojený) almolonga

    almolonga
    najjednoduchsie by mi bolo dat priamo z VBU vydavok za nakup materialu, ak je to spravne tak to tak urobim, dakujem

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Myslím že je to tak správnejšie, pretože ten pohyb peňazí ide naozaj cez banku, nie v hotovosti. Ale táto téma sa tu už preberala mnohokrát a v zásade máš dve možnosti účtovania, niekomu sa zdá lepšie to účtovať cez priebežné položky, niekomu zasa priamo cez bankový výpis a pripnúť k nemu blok z ERP a z terminálu. Preto som Ti napísala obidva postupy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.