Zavrieť

Porady

Šekové poukážky-Dôvera

Prosím o radu. Účtujem predajňu optiky - JU plátca DPH
Zákazník nakúpi tovar napr. za 1000,- Sk.
500,- Sk zaplatí v hotovosti - zdaniteľný príjem pokladňa
500,- Sk šekovou poukážkou Dôvery - zdaniteľ. príjem pokladňa cenín
-----------------------------------
1000,- Sk - je to zaúčtované v celkovej tržbe v ERP ako zdaniteľný príjem

159,70 Sk DPH odvediem na výstupe

Ako mám vystaviť faktúru Dôvere na šekovú poukážku 500,- Sk . Ak ju vystavím s DPH budem mať opäť na výstupe DPH zo šekovej poukážky.
Poradíte mi prosím, ako to správne poriešiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nemám skúsenosť, ale myslím si, že by to malo fungovať podobne ako so stravnými lístkami. Teda mali by ste mať nejakú zmluvu o spätnom odkúpení. Ale nech poradia tí, ktorí to vedia naisto.

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Podľa zmluvy mám vystaviť faktúru.
    Zmluva : článok V : 1, Poisťovňa sa zaväzuje preplatiť Poskytovateľovi nominálnu hodnotu propagačných poukážok,ktoré Poskytovateľ vyfakturuje a predloží Poisťovni.
    Ak by sme neboli plátcovia DPH, tak vystavím FA na 500,- Sk a prijatú platbu zaúčtujem ako príjem neovplyvňujúci ZD, lebo už ju raz mám zahrnutú v tržbe ako POZD.
    ale v prípade,že sme plátcovia DPH ako vystaviť FA ?
    Môžem ju vystaviť ako : preplatenie propagačných poukážok v nominálnej hodnote 500,- Sk / teda bez DPH / ?
    Prosím veľmi pekne poradí mi niekto, kto s tým má skúsenosti ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Poukážky sú v podstate cenina, nahrádzajú dočasne peniaze. Faktúra by mala byť bez DPH.

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Ďakujem Paula.Tiež si myslím, že by to tak malo byť,ale je to pre mňa nové,nemám s tým skúsenosti.Listujem v zákone DPH-nevieš mi poradiť ktorý § to rieši ?

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Kontaktovali sme sa s Dôverou- Bratislava.Faktúra sa vystavuje bez DPH.Ešte raz vďaka Paula.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    začínam účtovať lekáreň PU a neviem ako správne zaúčtovať poukážku z Dôvery. Môžete poradiť?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alex1
    začínam účtovať lekáreň PU a neviem ako správne zaúčtovať poukážku z Dôvery. Môžete poradiť?
    pozri napr.tu:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...=pouk%E1%BE%2A

    majamka je offline (nepripojený) majamka

    majamka
    Viete mi niekto poradiť? Mam jednu firmu ktorú účtujem v jed. účtovníctve SZČO a druhu s.r.o. , ktorú účtujem v podvojnom účtovníctve. Obe firmy patria jednému majiteľovi , ktorý by chcel s.r.o.-čke pomôcť s tržbami tak, že ako SZČO bude svojim zákazníkom dávať poukážky, ktoré si môžu uplatniť v s.r.o. Z doterajších článkov som sa dočítala, že s.r.o. bude SZČO vystavovať faktúru ktorá nebude ovplyvňovať daň z príjmu ani DPH ale neviem ako to mam zúčtovať u SZČO. Prosím poraďte

    Šekové poukážky-Dôvera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.