Zavrieť

Porady

mzda

Ahojte, potrebovala by som vedieť, ako v JU zaúčtujem mzdy zamestnanca, hlavne či niekde uvádzam rozúčtovanie - odvody do poisťovní. Mzda sa platí v hotovosti z pokladne. ďakujem
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odvody musíš zaúčtovať do denníka pri ich platbe. Takže aj rozúčtovať. Tvoj soft nepoznám, robím v inom, ale určite Ti odpovedia aj iní.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3
Ahojte, potrebovala by som vedieť, ako v JU zaúčtujem mzdy zamestnanca, hlavne či niekde uvádzam rozúčtovanie - odvody do poisťovní. Mzda sa platí v hotovosti z pokladne. ďakujem
Výplata, poistenie , ktoré sa odvádza (zráža) zo mzdy zamestnanca, preddavok na daň = výdavok ovpl.základ dane (VOZD) - kolonka "mzdy"

Poistné, ktoré platí zamestnávateľ zo mzdy zamestnanca = VOZD - kolonka poistné

Doplnenie: to by malo platiť bez ohľadu na soft.
Naposledy upravil Paula : 12.10.06 at 19:14
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ja som myslela, že musí rozúčtovať do soc.p., do zdravot.p zvlášť.
ďakujem
0 0
*Fénix *Fénix

*Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

Znovuzrodený z popola.
Veď práve tým,že uhradíš platby podľa mesačných výkazov do SP, ZP a DP do peňažného denníka ich tak aj zaeviduješ-rozlíšiš tak ako Ti písala Paula aj Lenka a tým pádom to máš aj rozúčtované.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Doklad, ktorým hradíš napr. sociálne poistenie si po uložení rozúčtuješ na čiastku, ktorá ide zo mzdy zamestnanca (V MZDY) a čiastku, ktorú odvádza zamestnávateľ ( V POISTENIE).
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Myslím, že Sybila nevie, ako zaúčtovať mzdu ( - myslím). Takže keď si nahodíš mzdu, dáš príkaz zaúčtovanie miezd ka aktuálnemu dátumu. Program Ti vytovrí záväzkové doklady, ktoré potom uhrádzaš - zvlášť SP, ZP, DU... Ak si prednastavíš predkontácie pri vytváraní miezd, nemusíš zadávať predkontácie pre každý záväzkový doklad.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Lenže ja tu mzdu nevyrátavam v MS3, ja som dostala podklady od pani, ktorá robí mzdy. Ja som mzdy nikdy nerobila, takže by som potrebovala trochu trpezlivosti. Takže na tej páske je Hrubá mzda 6908, povinné poist. 929, k výplate 5979. Pod tým sú rátané nejaké odbody z tých 6908:
Poist.zapl.zamestnávateľom: ZP:691, NP:97, SP: 346, IP:208, PvN:70,GP:18,ÚP:56,RFS:329,SDS:622.
Môžete mi poradiť ako nato a čo s tým?
Lebo vy ste mi radili zrejme v tom prípade, keď v programe vyrátavam mzdu.
Je to dosť súrne. ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zrátaj si, koľko bolo zrazené zo mzdy na sociálne poistenie zamestnancovi a koľko platí na toto poistenie zamestnávateľ . Pri platbe do SP zaúčtuješ ako výdavok zvlášť sumu za zamestnanca do "mzdy" a sumu za zamestnávateľa do "poistné".
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

5979 k vyplate - vydaj za mzdy
929 - toto je predpokladam poistne platene zamestnancom - vydaj za mzdy
"Poist.zapl.zamestnávateľom: ZP:691, NP:97, SP: 346, IP:208, PvN:70,GP:18,ÚP:56,RFS:329,SDS:622." - vydaj za poistenie
inak ak by si pouzila hladanie, mala by si to hned.

napriklad tento link : http://www.porada.sk/t6296-tovanie-miezd-v-j.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Díky, už mi je to jasné. Ale ešte možno blbá otázka. Môžem to účtovať na základe výplatnej pásky, alebo tú výplatnú pásku zaevidujem do záväzkov-rozčlením mzdy a fondy, potom až pri platbe z pokladne do denníka. Tie odvody do denníka tiež až pri platbe aj za zamestnanca a zamestnávateľa?
Moc ďakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

vyplatnu pasku rozdelis do zavazkov.
zavazok 1 bude voci zamestnancovi, v sume cistej mzdy
zavazok 2 bude voci SP - tento zavazok bude bud jednou sumou uhradeny a nasledne rozuctovany na sumu za zamestnavatela a zamestananca, alebo si urobis 2 samostatne zavazky vo ci SP (pretoze do SP platis raz ako zamestnavatel a raz za zamestnanca)
zavazok 3 voci ZP..to iste ako pri SP
zavazok 4 voci DU, ale v tvojom pripade nie, lebo zamestnancovi nevychadza dan
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem za podrobný výklad, moc ste mi pomohli.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

sybila3
Díky, už mi je to jasné. Ale ešte možno blbá otázka. Môžem to účtovať na základe výplatnej pásky, alebo tú výplatnú pásku zaevidujem do záväzkov-rozčlením mzdy a fondy, potom až pri platbe z pokladne do denníka. Tie odvody do denníka tiež až pri platbe aj za zamestnanca a zamestnávateľa?
Moc ďakujem
Sybilla, ale veď Money to spraví samo, Mzdy - zaúčtovanie miezd - tam si nastavíš potrebné predkonácie a dátumy a program Ti sám urobí vyššie spomínané záväzky.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno, ale ja ich nevyrátavam, ja dostanem len výplatnú pasku, z ktorej by som to mala nahodiť. Mzdy som nikdy nerobila.
Ešte možno hlúpa otázka: čistá mzda je 5979 a povin.poist. 929, to povin.poistenie, ktoré sa ráta z hrubej mzdy zamestnanca dáva k úhrade zamestnávateľ?
ďakujem moc
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3
áno, ale ja ich nevyrátavam, ja dostanem len výplatnú pasku, z ktorej by som to mala nahodiť. Mzdy som nikdy nerobila.
Ešte možno hlúpa otázka: čistá mzda je 5979 a povin.poist. 929, to povin.poistenie, ktoré sa ráta z hrubej mzdy zamestnanca dáva k úhrade zamestnávateľ..áno, odvádza ho zamestnávateľ, súčasne naraz s odvodom za seba zo mzdy zamestnanca?
ďakujem moc
odpoveď v modrom

Ešte dodám: S výplatnými páskami by Ti mali dať aj aspoň kópie mesačných výkazov do poisťovní, aby si bola "v obraze" pri účtovaní mzdy a odvodov.Navyše, ak máš možno vyhotoviť aj platobný príkaz na odvody.
Naposledy upravil Paula : 15.10.06 at 11:04
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ďakujem.
Ale nejako mi nesedí, že odvod do poisťovní za zamestnanca sa účtuje ako mzda. Mne by tam pasovalo ako odvod do poisťovní?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sybila3
Ďakujem.
Ale nejako mi nesedí, že odvod do poisťovní za zamestnanca sa účtuje ako mzda. Mne by tam pasovalo ako odvod do poisťovní?
Ak by si dala zamestnancovi na výplatu hrubú mzdu a poslala by si ho do poisťovní, aby si zaplatil poistenie...potom by išla celá mzda do "mzdy". Lenže zamestnávateľ je povinný odviesť aj zrazené poistenie zo mzdy za zamestnanca. To poistenie je súčasťou jeho hrubej mzdy...už chápeš?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Chápem, takže to mám účtovať do miezd. Pýtam sa preto lebo účtovníčka predo mnou účtovala do miezd iba čistú mzdu. Neevidovala to ani do záväzkov, iba pri platbách z účtu. ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

duficek
vyplatnu pasku rozdelis do zavazkov.
zavazok 1 bude voci zamestnancovi, v sume cistej mzdy
zavazok 2 bude voci SP - tento zavazok bude bud jednou sumou uhradeny a nasledne rozuctovany na sumu za zamestnavatela a zamestananca, alebo si urobis 2 samostatne zavazky vo ci SP (pretoze do SP platis raz ako zamestnavatel a raz za zamestnanca)
zavazok 3 voci ZP..to iste ako pri SP
zavazok 4 voci DU, ale v tvojom pripade nie, lebo zamestnancovi nevychadza dan
Staci urobit 1 zavazkovy doklad pre SP s 2 riadkami s roznou predkontaciou (V MZDY a V POISTENIE) s prislusnymi sumami odvodov za zamestnanca a zamestnavatela. Nemusia sa robit 2 zavazkove doklady. Dtto zdravotne poistenie.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

lubi ved ja som napisal presne to iste....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať