Zavrieť

Porady

mzda

Ahojte, potrebovala by som vedieť, ako v JU zaúčtujem mzdy zamestnanca, hlavne či niekde uvádzam rozúčtovanie - odvody do poisťovní. Mzda sa platí v hotovosti z pokladne. ďakujem
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Prepáč, ale ja som to pochopila tak, že má urobiť pre sociálnu poisťovňu 2 záväzky (jeden ako odvod za zamestnávateľa, jeden ako odvod za zamestnanca), ja som jej poradila 1 záväzok s dvomi riadkami, kde v záložke podrobnosti si nastaví rôzne predkonácie a potom pri úhrade už doklad nemusí rozúčtovať.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

napisal som, ze moze urobit jeden zavazok, kde platby rozuctuje za zamestnanca aj zamestnavatela, alebo zo moze urobit zavazky dva zvlast za zamestnavatela a zvlast za zamestnanca....cize presne to iste co ty

ale asi najlepsie by sybila urobila, keby tu hrubu mzdu nahodila do Money a to by jej vsetky zavazky urobilo pekne same.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Urobila som 1 záväzok za SP s 2 riadkami za zamestnanca - účtovanie mzdy a za zamestnávateľa - účtovanie poistné a to isté za ZP. Dúfam, že je to dobre.
A potom ešte další záväzok za živnostníka aj do sp aj do zp. díky
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

je to dobre. ale nabuduce si skus tu mzdu zadat do money-mzdy a daj volbu zauctovat mzdy. automaticky ti to vytvori vsetky zavazkove doklady a ty ich uz len rozuctujes.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mzdy robím prvý krát a keď ich chcem zaúčtovať tak mi píše toto:
Chyba
Zamestnannec ....... má uvedený neplatný účet pre odvod platieb doplnkového dôchodkového poistenia.
Už som to prekontrolovala a nevidím nič!Viete mi poradiť?
Naposledy upravil Maxinka : 12.02.07 at 10:58 Dôvod: Zmena
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Maxinka Pozri príspevok
Mzdy robím prvý krát a keď ich chcem zaúčtovať tak mi píše toto:
Chyba
Zamestnannec ....... má uvedený neplatný účet pre odvod platieb doplnkového dôchodkového poistenia.
Už som to prekontrolovala a nevidím nič!Viete mi poradiť?
Na karte zamestnanca, záložka hore Mzdy, dole Sadzby si nastav potrebné účty (DDP vpravo dole, aj keď zamestnanec nemá DDP).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať