Zavrieť

Porady

Školenie v Rakúsku

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť v takom prípade: Francúzska spoločnosť slovenskej firme faktúruje za skolenia fyzicky uskutočnené ( miesto dodania ) v Rakúsku, ale bez DPH. Neviete mi niekto poradiť prečo to tak faktúruju a ci ja ako slovenský odberatel sluzby si mozem takúto faktúru samozdaniť na Slovensku? Na faktúre neuvádzajú žiadny odkaz a VAT je francúzske. Zároven tieto sluzby refakturujem dalsej slovenskej firme ... neviem s akou DPH?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Podľa zákona o DPH par. 15 ods. 4 je miesto dodania Rakúsko, takže Francúzi podľa nášho zákona boli povinný sa zaregistrovať v Rakúsku a Vám vyfakturovať službu s rakúskou DPH. Podľa mňa vy nemáte povinnosť samozdanenia, lebo oni prijali platbu, t.j. uskutočnili zdaniteľný obchod. Ale pre kontrolu píšte na drsr.
    Je na faktúre písané, že služba bola poskytnutá v Rakúsku? Ak nie, tak to urobili asi tak, aby to vyzeralo, že to bolo urobené u nás, potom nastáva samozdanenie.

    stanisa je offline (nepripojený) stanisa

    stanisa
    toto presne viem, ze by mal byt takýto postup. Volala som aj na Danové riaditelstvo a tam mi povedali ze si to mam zistit na prislusnom financnom úrade v Rakúsku ... lenze ja sa tam bohuzial neviem dohovorit. Tak ma napadlo ze ci nie je nejaká vynimka podla ktorej to francuzska spoločnost vystavuje, lebo je to velká spolocnosť a robí to tak stále. Na faktúre je uvedené ze je to uskutocnené vo Viedni. dakujem :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.