Zavrieť

Porady

Neviem aký riadok v DP

som štvrťročný plátca DPH , kúpila som nové auto N1 v tuzemsku do akého riadku v DPH za štvrťrok to mám napísať
Naposledy upravil tina20 : 17.10.06 at 15:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tina20
    do riadku 20?
    r.20 = Odpočítanie dane pri dodaaní nového dopravného prostriedku podľa §52 zákona

    § 52
    Odpočítanie dane pri dodaní
    nového dopravného prostriedku
    Na začiatok


    Osobe, ktorá príležitostne dodá nový dopravný prostriedok z tuzemska do iného členského štátu, vzniká v čase dodania nového dopravného prostriedku právo odpočítať daň zahrnutú do kúpnej ceny alebo zaplatenú pri dovoze, alebo pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku v tuzemsku z iného členského štátu, a to do výšky, ktorá neprekročí daň, ktorú by bola povinná táto osoba uhradiť, ak by pri dodaní nového dopravného prostriedku z tuzemska do iného členského štátu bola povinná platiť daň. Právo odpočítania dane môže byť uplatnené len za mesiac, v ktorom bol nový dopravný prostriedok dodaný

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Rovnako ako iné tovary a služby s nárokom na odpočítanie dane. T.j. na riadok 14 a súčtové riadky 18 a 22. Do r. 20 sa podľa vysvetliviek k DP uvádza:
    "35. Riadok 20 - výška dane zahrnutá do kúpnej ceny alebo zaplatená pri dovoze alebo pri nadobudnutí nového dopravného prostriedku v tuzemsku z iného členského štátu (motorové vozidlo, loď, lietadlo), ktorá nesmie prekročiť daň, ktorá by sa uplatnila z predaja nového dopravného prostriedku v tuzemsku každou osobou, ktorá príležitostne dodá nový dopravný prostriedok z tuzemska do iného členského štátu. Právo odpočítania dane vzniká akejkoľvek osobe (platiteľovi dane, občanovi a pod.) v čase dodania nového dopravného prostriedku a môže sa uplatniť len za mesiac, v ktorom bol nový dopravný prostriedok dodaný."

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Ja tento stvrtrok tiez uctujem o kupe noveho auta s narokom na odpocet DPH (technologicke). Priznam sa, ani ma nenapadlo rozmyslat o riadku 20. Tyka sa sice odpocitania dane, ale pri dodani noveho dopravneho prostriedku. Ja sa priklanam k odpovedi od andrej_rv, t.j. riadky 14, 18, 22.

    Neviem aký riadok v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.