Zavrieť

Porady

nedodanie PN SP

čo poradíte ak nebola PN po 10. dni doručená na SP? Ide tam len o jeden deň marodky. Malo to byť dodané do 3 dní (ako čitam na tlačive) a teraz je už 25 dní po marodke. Co môžem ako účtovník urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    ďakujem, dnes som tam bola a našťastie nerobili divadlo, takže z toho vyplýva : Asi sa dobre zobudili! (múdrosť dneška)
    príjemnu prácu

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    podľa mňa je to v pohode. Aj môj jeden zamestnanec je PN viac ako 10 dní, ale ešte mi nedodal tú časť PN-kového lístku, ktorú by som mala poslať do SP. Hlavu si z toho nerobím. Pošlem to, keď mi to zamestnanec doručí... ukrátený je v podstate on - dostane vyplatenú PN-ku s onerkorením - ako tu už bolo písané

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Prosím Vás, ak je zamestnanec s.r.o. na PN menej ako 10 dní je potrebné to nahlásiť do Sociálnej poisťovne? Neviem sa tam dovolať. Ďakujem, Katarína

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    BRK
    Prosím Vás, ak je zamestnanec s.r.o. na PN menej ako 10 dní je potrebné to nahlásiť do Sociálnej poisťovne? Neviem sa tam dovolať. Ďakujem, Katarína
    Na SP nie, ale do ZP áno.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BRK
    Prosím Vás, ak je zamestnanec s.r.o. na PN menej ako 10 dní je potrebné to nahlásiť do Sociálnej poisťovne? Neviem sa tam dovolať. Ďakujem, Katarína
    Nie, hlásime PN SP dlhšiu ako 10 kalendárnych dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.