Zavrieť

Porady

Dodanie služby do CZ.

Prosím Vás o rýchlu odpoveď. Dodávame do Čiech službu, a neviem či mám uviesť na koniec nejakú vetu, že podľa akého § je to oslobodené od dane.
Je to § 43 /nie som si istá, keĎ je to služba.
Ďakujem.
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Prosím Vás o rýchlu odpoveď. Dodávame do Čiech službu, a neviem či mám uviesť na koniec nejakú vetu, že podľa akého § je to oslobodené od dane.
Je to § 43 /nie som si istá, keĎ je to služba.
Ďakujem.
Nie je to §43. O akú službu sa jedná ?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Opracovanie kovových súčiastok.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Opracovanie kovových súčiastok.
Veľmi stručne odpovedáš.

Kde ste vykonali službu ?
V ČR, v jeho priestoroch ?
V SR ? Po opracovaní ste súč. vrátili do ČR?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Budeme to posudzovať podľa ustanovení v § 15,16, čiže nie oslobodené plnenie, ale musíme určiť miesto dodania služby.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Sú to ich / české/ súčiastky/, opracovanie na Slovensku v našich priestoroch. Po opracovaní sme vrátili do CR. A musím vôbec písať nejakú odvolávku?
Ďakujem.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Sú to ich / české/ súčiastky/, opracovanie na Slovensku v našich priestoroch. Po opracovaní sme vrátili do CR. A musím vôbec písať nejakú odvolávku?
Ďakujem.
Je to jasné:
§16/7
7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.

Do fa uveď:
Miesto dodadnia služby podľa §16/7 zák.222/2004 je krajina odberateľa.

Ďalej budeš musieť vedieť preukázať splnenie podmienky, že výrobky opustili územie SR. Potvrdený DL. CMR a pod.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
A keďže miesto dodania služby je krajina odberateľa, uvedená služba nie je predmetom dane na Slovensku a preto bude fakturácia bez DPH.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

A čo je CMR?
Nestačí, keď mi potrvdia prevzatie na faktúru? /ideme tam osobne/.
Ď.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
A čo je CMR?
Nestačí, keď mi potrvdia prevzatie na faktúru? /ideme tam osobne/.
Ď.
AK veziete osobne, máte doklady o preprave do ČR. Preto nech potvrdia na fa, príp. ďalším dôkazom bude potvrdená "stazka".
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

SERVIS
A čo je CMR?
Nestačí, keď mi potrvdia prevzatie na faktúru? /ideme tam osobne/.
Ď.
Prevzatie na fa? To je ako keby potvrdili iba, že prevzali faktúru. CMR je doklad o dodaní tovaru. Píše sa tam z akej firmy a kam to ide, čo to je, koľko to váži, aké sú k tomu prílohy (napr. fa č....) a kto to prepravuje.Dá sa to kúpiť v nejakom papiernictve. Alebo im dajte potvrdiť aspoň dodací list.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ďakujem Vám pekne za rýchle odpovede.
Ešte som zvedavá na toto: Doteraz, keď oni nám dodávali tovar, tak im stačilo potvrdiť faktúru. Ale posledný asi mesiac už nechcú pečiatku, ale dajú nám tlačivo, na ktorom sú naše a ich inciály a skrátka mi to vypíšeme, že bol tovar dodaný na Slovensko a musíme tento doklad poslať poštou zo SR do ČR. To platí len v Čechách, nie je aj pre nás niečo také? Robím to prvý krát, a hneď a rýchlo a zaraz to musí byť hotové, veľmi ste mi pomohli.
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Ja píšem na faktúru formulku:

Predmet dodávky na prevoz do ČR prevzal:

alebo Predmet dodávky v ČR prevzal:

Odberateľ mi to na faktúre potvrdí.

Myslíte, že to nestačí?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Prevzatie na fa? To je ako keby potvrdili iba, že prevzali faktúru. Dajte im potvrdiť aspoň dodací list.
Prečo nie?

Stačí na fa mať predtlač:

Faktúru a tovar prevzal : pečiatka + podpis
Dňa: dátum prevzatia
Miesto: ČR, xxxxxxxx
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

SERVIS
Ďakujem Vám pekne za rýchle odpovede.
Ešte som zvedavá na toto: Doteraz, keď oni nám dodávali tovar, tak im stačilo potvrdiť faktúru. Ale posledný asi mesiac už nechcú pečiatku, ale dajú nám tlačivo, na ktorom sú naše a ich inciály a skrátka mi to vypíšeme, že bol tovar dodaný na Slovensko a musíme tento doklad poslať poštou zo SR do ČR. To platí len v Čechách, nie je aj pre nás niečo také? Robím to prvý krát, a hneď a rýchlo a zaraz to musí byť hotové, veľmi ste mi pomohli.

Pozrite ešte na túto otázočku. Ď.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

SERVIS
Pozrite ešte na túto otázočku. Ď.
Neviem teraz presne, aký formulár máš na mysli. Nemám s týmto skúsenosti. Ten popis na faktúre, čo teraz popisovala Benka, si myslím, že stačí, alebo ozaj len dodací list. Nie je dobré im tovar len tak dať. Mne sa zdá, že CMR sa používa najmä, keď tovar veze nejaká prepravná spoločnosť, a tá Vám k faktúre za prepravu tú CMR priloží, aby mala zdokladované, že ten tovar zaviezla tam, kde ste si objednali.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SERVIS
Ďakujem Vám pekne za rýchle odpovede.
Ešte som zvedavá na toto: Doteraz, keď oni nám dodávali tovar, tak im stačilo potvrdiť faktúru. Ale posledný asi mesiac už nechcú pečiatku, ale dajú nám tlačivo, na ktorom sú naše a ich inciály a skrátka mi to vypíšeme, že bol tovar dodaný na Slovensko a musíme tento doklad poslať poštou zo SR do ČR. Pravdepodobne to majú predpísané od kontrolórov z fin. úradu. Pokiaľ poznám český zákon o DPH, musia tak isto preukázať prevzatie tovaru v zahraničí.
To platí len v Čechách, nie je aj pre nás niečo také?
Pre nás platí povinnosť preukázať, že tovar opustil územie SR.
Robím to prvý krát, a hneď a rýchlo a zaraz to musí byť hotové, veľmi ste mi pomohli.
Viď zvýraznené.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no a ja mám k službám jednu vec: služba Slovenská firma servisuje stroj v ČR ale fakturuje túto službu nemeckej firme.

- držal by som sa u nás zákona o dph a paragrafu 16 ods 7 ak nemecká firma má české iČDPH tak by som faktúroval bez dph je naplnená podmienka že zdaniteľné plnenie je v ČR a povinnosť prechádza na nemeckú firmu
- ale čo ma berie je ak nie je registrovaná v ČR pre platenie dph a je len v nemecku...vystavujem za túto službu aj dph podľa paragrafu 15 ods 1.?


Dosť rýchlo potrebujem názory tak budem vďačný za každý pohľad a skúsenosť ďakujem
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Hm, je to asi na zamyslenie že? alebo nejaká osôbka má s tým skúsenosť?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Poskytuješ zdaniteľné plnenie na území ČR. Nie si povinný sa tam registrovať?
skús naštudovať:
http://www.kurzy.cz/zakony/235-2004-...e-hodnoty-dph/
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Ďakujem benka, ale práve to som študoval platí to čo u nás...ale nikde nie je špecifikované práve to že pre nemeckú firmu s IČDPH nemeckým je práca vykonaná v čechách slovenskou firmou s IČDPH slovenským...skrátka je to riešené medzi dvoma krajinami ale nie troma a vychádza mi z toho len skrátka paragraf 15 ods1 miestom dodania služby je miesto kde má firma sídlo...ale či to tak je hm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať