Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z čiech, DPH

Dobry vecer,
chcel by som si ujastniť pár vec.
Objednávam tovar z Prahy a učtujú my to bez DPH ja som platca DPH. Ja to učtujem len ako príjem na sklad a faktúru ako výdaj z pokladnice pričom nedávam to zaratať do DPH. Je to v poriadku?

Chcem sa ešte informovať
Ak som živnostník FO potrebujem okrem vedenia JU Alfa viesť aj nejaké papierové veci alebo niekde evidovať podavanie DPH a tak.
A ešte potrebujem zaevidovať zamestnanca na dohodu. Kde všade to je potrebné nahlasiť.
Ešte by som chcel vedieť niesom zapisaný v ochodnom registri len v živnostnenskom je to potrebné? A aké sú poplatky za zápis.
Vopred vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Nie je to v poriadku! Samozrejme postupuješ v súlado so zákonom o DPH, pozri tu :
    http://www.porada.sk/t34817-samozdan...t=samozdanenie
    a ešte tu :
    http://www.porada.sk/t25148-faktura-...t=samozdanenie

    zamestnanca na dohodu - ak sa jedná vyložené o dohodu o vykonaní práce, tzn. je určený rozsah prác, ktoré ti má zamestnanec odovzdať po ukončení, tak uzatvoríš DoVP, prihlásiš jeho aj seba na SP, po ukončení prác odhlásiš na SP, zo mzdy odvedieš povinné odvody na FZ a GF a zrážkovú daň.

    Aké papierové veci - vieš na čo všetko sa používa papier?...

    Ak nie si právnická osoba, čo predpokladám, že nie, nemusíš sa registrovať na OR, iba ak to chceš a potrebuješ.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    skipnet
    Dobry vecer,
    chcel by som si ujastniť pár vec.
    Objednávam tovar z Prahy a učtujú my to bez DPH ja som platca DPH. Ja to učtujem len ako príjem na sklad a faktúru ako výdaj z pokladnice pričom nedávam to zaratať do DPH. Je to v poriadku?

    Chcem sa ešte informovať
    Ak som živnostník FO potrebujem okrem vedenia JU Alfa viesť aj nejaké papierové veci alebo niekde evidovať podavanie DPH a tak.
    A ešte potrebujem zaevidovať zamestnanca na dohodu. Kde všade to je potrebné nahlasiť.
    Ešte by som chcel vedieť niesom zapisaný v ochodnom registri len v živnostnenskom je to potrebné? A aké sú poplatky za zápis.
    Vopred vám ďakujem.
    Odporučovala by som zohnať si účtovníka, ktorý ti v "papieroch" urobí poriadok, lebo podľa toho čo si nápísal, to vôbec nemáš v poriadku

    skipnet je offline (nepripojený) skipnet

    skipnet
    .lena.
    Odporučovala by som zohnať si účtovníka, ktorý ti v "papieroch" urobí poriadok, lebo podľa toho čo si nápísal, to vôbec nemáš v poriadku
    No to ano. ale ďakujem za radu. nedavno som začal podnikať ale už chápem ako s tovarom z čiech.

    Ešte prosím poradťe aké su poplatky za zápis do OR a kde sa treba ísť zapísať. Ďakujem.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Do obchodného registra sa zapisujú len právnické osoéby (t.j. s.r.o., a.s., atď.) fyzické osoby nie. Zamestnanca na dohodu musíš prihlásiť do sociálnej poiaťovne a si prihlásený na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti aj do
    sociálky musíš firmu prihlásiť ak chceš zamestnávať.

    skipnet je offline (nepripojený) skipnet

    skipnet
    AHA
    Do obchodného registra sa zapisujú len právnické osoéby (t.j. s.r.o., a.s., atď.) fyzické osoby nie. Zamestnanca na dohodu musíš prihlásiť do sociálnej poiaťovne a si prihlásený na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti aj do
    sociálky musíš firmu prihlásiť ak chceš zamestnávať.

    OK. Ďakujem za radu. len sa pítam lebo čítal som že sa nemusí registrovať ale ja by som chcel, tak sa preto informujem. Ťakže živnostník sa nemôže registrovať?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    skipnet
    OK. Ďakujem za radu. len sa pítam lebo čítal som že sa nemusí registrovať ale ja by som chcel, tak sa preto informujem. Ťakže živnostník sa nemôže registrovať?
    Do obchodného registra nie ale za poplatok sa môžeš registrovať na internete tuším, že je tam niečo také ako živnostenský register (skús
    vyhľadať cez google)

    skipnet je offline (nepripojený) skipnet

    skipnet
    Konečne som si našiel správnu odpoveď.
    Do obchodného registra sa može zapísať aj fyzicka osoba podnikateľ.
    Pričom sa tam dáva kolok. Hľadal som v súdnych poplatkoch a za zápis FO Podnikateľ platí 5000,-Sk.

    Dovoz tovaru z čiech, DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.